Zielona falaJuż niebawem zakończy się budowa sygnalizacji świetlnej wraz z przebudową ulicy Podwale. Oświetlenie ma być niebawem gotowe. Odbyły się już pierwsze testy a sygnalizacja w całym centrum miasta została przeprogramowana. Dzięki temu ruch stanie się płynny, bez potrzeby długotrwałego oczekiwania na zmianę świateł.

 


Oprócz budowy samej sygnalizacji na skrzyżowaniu ulic Podwale, Ratuszowej i Zgorzeleckiej oraz wymiany nawierzchni wraz z częściową odbudową chodników na ulicy Podwale, zainstalowano nowe oprogramowanie, które ma za zadanie zsynchronizować sygnalizację świetlną na drogach wojewódzkich w mieście.
Synchronizacja świateł, kierujących ruchem miejskim, nazwana również „lubańską zieloną falą” polega będzie na tym, że pojazdy, jadące z pewną, ściśle określoną prędkością będą miały otwartą dla siebie drogę na każdym mijanym skrzyżowaniu.
Budowę sygnalizacji świetlnej wykonuje Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Jałowca. Postępowanie przetargowe odbyło się w formule ,,Zaprojektuj i Zbuduj”. Podstawą tego postępowania jest przedstawienie oferentom planu funkcjonalno-użytkowego na podstawie, którego sporządzono ofertę.
Sygnalizacja świetlna na przejściach drogowych dla pieszych również została poprawiona i teraz pracować będzie w trybie skoordynowanym - na wszystkich skrzyżowaniach długość cyklu i układ faz będą stałe. Wszystkie te zmiany wynikają z nowo przeprowadzonych pomiarów ruchu. Pozwoliło to dostosować sygnalizację świetlną do aktualnie panujących warunków na drodze. Miejmy nadzieję, że ,,lubańska zielona fala” sfinansowana z budżetów województwa, powiatu i miasta będzie przełomowym projektem przyspieszenia ruchu w centrum Lubania.
PL

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.515zł 4.5300zł
usd USD 3,9600zł 3.9800zł
usd CHF 4,320zł 4,3450zł
usd GBP 5,4000zł 5,4200zł
czk CZK 0.1825zł 0.1845zł

Kurs z dnia: 2022-01-18

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa