Gala wolontariatówMiędzynarodowy Dzień Wolontariatu ustanowiony przez ONZ na 5 grudnia każdego roku, Zgorzelec świętował w piątek 7 grudnia, podczas Zgorzeleckiej Gali Wolontariatu 2012 zorganizowanej w MDK w Zgorzelcu przez stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Zgorzelcu. Impreza, którą Patronatem objął Burmistrz Miasta Zgorzelec  zgromadziła niemal 90-ciu uczestników, jak Burmistrz Miasta Zgorzelec Rafał Gronicz, Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński, Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Andrzej Pałys, Przewodnicząca Komisji ds. Edukacji, Kultury, Młodzieży i Sportu Rady Miasta Zgorzelec Dorota Baranowska, Wiceprzewodnicząca Rady Gminy i Miasta Bogatynia Dorota Bojakowska, koordynatorzy pracy wolontariuszy, przedstawiciele organizacji pozarządowych. Niewątpliwie jednak większość obecnych stanowili wolontariusze, i co ciekawe, w wieku od 15 lat do 65+,  z takich organizacji jak min.: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Emilii Plater w Zgorzelcu, Zespół Szkół w Węglińcu, Centrum Wolontariatu w Zgorzelcu, Stowarzyszenie Apostolstwo Trzeźwości, Miejski Klub Seniora w Zgorzelcu, Stowarzyszenie Zielone Ludki z Zawidowa czy Interclubu Femina. Każdy z wolontariuszy lub jak ktoś woli- ochotników, otrzymał podziękowania za swoje zaangażowanie, serce i czas, który poświęca dla innych wręczone osobiście przez Burmistrza Rafała Gronicza, a także drobny upominek. Dużym zainteresowaniem i dobrym przyjęciem cieszyła się kolejna dawka (po konferencji „Wolontariacki szlak") „dobrych praktyk w wolontariacie".
Prezentacje z różnych działań wolontariackich przedstawiły kolejno: Sandra Anyszczy z Centrum Wolontariatu w Zgorzelcu -"Wolontariat? Lubię to!", Dorota Bojakowska z Bogatyńskiego Stowarzyszenia Amazonki- "Doświadczyłam, przeżyłam, pomagam innym", Agata Jańczak, Martyna Windak, Natalia Rosiek, Natalia Misiukiewicz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Emilii Plater w Zgorzelcu -"Szkoła Humanitarna" oraz Dorota Tyniec- "Amnesty International - Razem mamy siłę".
Część oficjalna Gali zakończyła się ogłoszeniem wyników na najlepszy projekt logo Centrum Wolontariatu w Zgorzelcu, którym okazała się propozycja autorstwa Sławomira Zamożnego. Koncert zespołu Freski był mocnym artystycznym akcentem kończącym tegoroczne obchody święta wolontariuszy.

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,2100zł 4,2300zł
usd USD 4,0300zł 4,0200zł
usd CHF 4,4400zł 4,5600zł
usd GBP 5,0100zł 5,0012zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2024-07-19

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa