Galeria123CO!ARS ALEJA & ODIO TEES EKOFASHION w Galerii NeunGörlitz. Wernisaż e dniu 10.02 o godzinie 18.00. Na początku roku rozpoczął się ostatni etap trwającego programu "Miasto przyszłości na próbę - żyj i pracuj na rzecz neutralnego klimatycznie Görlitz".

Programowi towarzyszy IZS/Interdyscyplinarne Centrum Transformacyjnej Przebudowy Miast.

CO!ARS ALEJA to projekt budowania sieci współpracy polsko-niemieckiej, z którym Beata Bindemann przyjechała z Bawarii, w celu umożliwienia polskim i niemieckim artystom znajdującym się na obszarze od Norymbergi do Wrocławia przez Görlitz/Zgorzelec, do zaprezentowania się na platformie internetowej.Zadaniem projektu ARS ALEJA jest stworzenie prężnej sieci współpracy łączącej polską i niemiecką sztukę i kulturę, jej pracowników oraz wszystkich tych, którzy mogą przyczynić się do stworzenia udanego doświadczenia wymiany kulturowej. Obejmuje to zatem również lokale, gastronomię i hotelarstwo. Projekt ma również na celu przyciągnąć uczestników, którzy w swojej pracy zajmują się zrównoważonym rozwojem, ekologią, ochroną zasobów, odpowiedzialnością społeczną i są zaangażowani w pracę na rzecz dobra wspólnego. Współpracę CO! nawiązało już z kawiarnią Cafè Herzstück w Görlitz czy ODIO TEES z Jeleniej Góry, ale także Arilelle Kohlschmidt z Meditation for Transformation z Klein Priebus, lub 1NITE TENT z Weißwasser.

Ekologiczna projektantka

Aleksandra Ozimek, projektantka w stworzonej przez siebie marce ODIO TEES, od 2011 roku realizuje projekty w których skupia się na przekształcaniu w niepowtarzalne dzieła sztuki niepozornych elementów garderoby i resztek materiałów, które inni wyrzucają. Jej dzieła nadają się do noszenia na co dzień, jak i na specjalne okazje. Jej marka jest optymalnym połączeniem mody i sztuki oraz zrównoważonego rozwoju. Eko moda, sztuka, współpraca w duchu wymiany kulturowej i zrównoważonego rozwoju to tematy, którym Beata i Aleksandra chcą poświęcić miejsce w Neun Görlitz jako projekt ARTung! w Wildwuchs e.V., przy wsparciu Jany Lübeck, przewodniczącej stowarzyszenia. Od 13.01. w galerii jest POP UP SHOP. Obecnie można tam przymierzyć i kupić poszczególne elementy marki ODIO, głównie ubrania i biżuterię.
Od tego weekendu dodane zostały obrazy Katarzyny Titow. Ideą jest wykorzystanie Neun Görlitz przy Fischmarkt 9 jako prawdziwej platformy dla polskich i niemieckich artystów i pracowników kultury dlatego 10 lutego o godz. 18.00 odbędzie się oficjalny wernisaż na którym artyści/projektanci mody, twórcy rękodzieła itp. przedstawią swoje prace. Zapowiedziała się Ewelalia, artystka multimedialna z cyklem fotografii „Pink - Life Project”/ (DE/PL). Wielu kreatywnych ludzi z kręgu Ozimek/ODIO również chce wziąć udział. Jelenia Góra/Staniszów siedziba stowarzyszenia WIEŻA/ODIO to interdyscyplinarny kolektyw twórców z regionu. Wśród nich jest Paweł Jewtuch/Wood Design, który wystawi swoje meble wykonane z pni drzew. Innymi partnerami WIEŻY są m.in. Dorota Korczycka/rzeźby (PL), Leon Dziemaszkiewicz/malarstwo (DE/PL) , Janin & Gunnin /Raiza/ Soundsystem (PL). Po wernisażu odbędzie się AFTER PARTY w klubie BASTA! Tonfa//Janin & Gunnin z Polski zagrają Dub, Dance Hall, Jungle i podobne brzmienia z Jamaiki. Program wspierający na ARTUNG! będzie różnorodny. Planowane są warsztaty sitodruku.

Drugie życie

Zachęcamy aby przynieść własne, stare ubrania, którym będziemy nadawać nowe życie. Sukienka, legginsy, sweter, bluza z kapturem, zostaną przekształcone w oryginalne dzieła sztuki. Koszt drukowania jednej rzeczy w towarzystwie i wsparciu artystki to 10 €. Jako dodatkową atrakcję zaplanowano pokazy mody w kameralnym otoczeniu oraz prywatne sesje przymierzania, można je zarezerwować dla grup lub osób indywidualnych w POP UP SHOP. Dopełnieniem wydarzenia będą m.in. przekąski, napoje i muzyka. Zapytania o koszty i terminy rezerwacji prosimy kierować do organizatorek Aleksandry i Beaty. Na warsztaty z sitodruku organizatorki zapraszają w niemal każdą sobotę i niedzielę. Galeria czynna jest również codziennie do dnia finisażu 24.03 w godz.  .00 -18.00.Galerię warto również odwiedzać regularnie, miejsce będzie podlegało ciągłym przemianom, spowodowanym rotacją artystów zaproszonych do współpracy. Do współpracy zaproszeni są również sponsorzy, którzy mogą udzielić wsparcia ARTung! np. przekazać swoje produkty na wernisaż i finisaż, ale także w dalszej perspektywie nawiążą długotrwałą relację z CO! ARS ALEJA twórcza sieć współpracy artystyczno kulturowej.
Organizatorki Ola Ozimek i Beata Bindemann

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,4600zł 4,5900zł
usd USD 4,2200zł 4,4400zł
usd CHF 4,7100zł 4,8700zł
usd GBP 5,1900zł 5,4000zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2023-11-30

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa