ciscoDzięki stałej współpracy szkoły z firmą CISCO, światowym liderem branży technologicznej, uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu realizowali kursy „IT Essentials – PC Hardware and Software”, Wprowadzenie do Cyberbezpieczeństwa” oraz “Internet Wszechrzeczy”. Wielu uczniów ukończyło szkolenie z pozytywnym wynikiem i uzyskało certyfikaty potwierdzający zdobyte umiejętności.


Uczniowie klas informatycznych realizowali kurs „IT Essentials – PC Hardware and Software”, na którym poznali wszystkie aspekty działania komputera, sieci komputerowych jak i pracy w branży IT. Dzięki temu mają łatwiejszy start w branży informatycznej jak i na studiach politechnicznych.
W dzisiejszych czasach cyberbezpieczeństwo jest jednym z celów strategicznych w obszarze bezpieczeństwa państwa, zapewnia ochronę kluczowym sektorom gospodarki, obywatelom oraz przedsiębiorcom. Podczas kursu z cyberbezpieczeństwa uczeń zdobywa wiedzę na temat następujących zagadnień:
1. Zagrożenia cybernetyczne i ich wpływ na współczesny świat. 2. Podatność sieci komputerowych na ataki. 3. Wpływ cyberataków na różne gałęzie gospodarki. 4. Polityka Cisco wobec wykrywania zagrożeń i ochrony przed nimi. 5. Dlaczego popyt na specjalistów od cyberbezpieczeństwa rośnie.
6. Certyfikacja z obszarów bezpieczeństwa IT. Podczas kursu „Internetu wszechrzeczy” uczeń zdobywa wiedzę na temat następujących zagadnień:
1. Wpływ, korzyści i wyzwania Internetu Wszechrzeczy (IoE). Interakcje pomiędzy ludźmi, procesami, danymi i rzeczami, które tworzą Internet Wszechrzeczy. 2. W jaki sposób urządzenia IP oraz urządzenia niekorzystające z protokołu IP mogą być podłączone do sieci w celu komunikowania się w IoE 3. Opracowywanie prototypów oraz modelowanie w IoE
Opiekunem grupy ze strony szkoły jest p. Paweł Pilczuk

Źródło: Liceum Ogólnokształcące im. Braci Śniadeckich

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,2100zł 4,2300zł
usd USD 4,0300zł 4,0200zł
usd CHF 4,4400zł 4,5600zł
usd GBP 5,0100zł 5,0012zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2024-07-17

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa