Dzień pluszowego misia w przedszkoluNie każdy dorosły wie, że dzień 25 listopada jest Światowym Dniem Pluszowego Misia. Z tej okazji dzieci z Publicznego Przedszkola w Sulikowie z ogromną radością przyszły 22 listopada br. do przedszkola ze swoim ulubionym pluszowym przyjacielem. W przedszkolu zaroiło się od różnokolorowych misiów - małych, średnich, a także od misiów olbrzymów, które ciężko jest objąć.

Nie zabrakło także sławnych misiów znanych na całym świecie, takich jak Kubuś Puchatek czy Miś Uszatek. Dzieci w barwnej paradzie pluszaków prezentowały swoje misie przyniesione z domu. Wśród nich najbardziej wyróżniał się największy ze wszystkich – Pan Miś, który zadał dzieciom pytanie jakie misie znają i prosił o przedstawienie imion swoich przytulanek. Dzieci bardzo entuzjastycznie zareagowały na gościa, słuchały znanych piosenek o misiu i z łatwością odgadywały tytuły bajek z jakich pochodzą.
W tym dniu zabawy nie było końca, na wszystkich przedszkolaków czekały różne atrakcje i oczywiście małe „co nieco". Przedszkolaki śladem Kubusia Puchatka mogły skosztować słodkiego smaku miodu, a za sprawą literatury zapoznać się z misiami żyjącymi w środowisku naturalnym. Na zakończenie spotkania rozstrzygnięto rodzinny konkurs plastyczny na „Najciekawszego Misia". Wśród prac królowała ogromna różnorodność, jury ciężko było wybrać najlepsze z nich, ale w ostateczności udało się wyłonić 5 najlepszych „misiowych" prac. Był miś zrobiony ze skarpetki, z plastikowych butelek, czy z bibułkowych kuleczek.
Choć trudno w to uwierzyć w tym roku przypada 110 rocznica powstania pierwszego misia maskotki. Dzieciom trudno jest wyobrazić sobie świat bez misia, który do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych zabawek na świecie.

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,4600zł 4,5900zł
usd USD 4,2200zł 4,4400zł
usd CHF 4,7100zł 4,8700zł
usd GBP 5,1900zł 5,4000zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2024-02-20

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa