Dzień pluszowego misia w przedszkoluNie każdy dorosły wie, że dzień 25 listopada jest Światowym Dniem Pluszowego Misia. Z tej okazji dzieci z Publicznego Przedszkola w Sulikowie z ogromną radością przyszły 22 listopada br. do przedszkola ze swoim ulubionym pluszowym przyjacielem. W przedszkolu zaroiło się od różnokolorowych misiów - małych, średnich, a także od misiów olbrzymów, które ciężko jest objąć.

Nie zabrakło także sławnych misiów znanych na całym świecie, takich jak Kubuś Puchatek czy Miś Uszatek. Dzieci w barwnej paradzie pluszaków prezentowały swoje misie przyniesione z domu. Wśród nich najbardziej wyróżniał się największy ze wszystkich – Pan Miś, który zadał dzieciom pytanie jakie misie znają i prosił o przedstawienie imion swoich przytulanek. Dzieci bardzo entuzjastycznie zareagowały na gościa, słuchały znanych piosenek o misiu i z łatwością odgadywały tytuły bajek z jakich pochodzą.
W tym dniu zabawy nie było końca, na wszystkich przedszkolaków czekały różne atrakcje i oczywiście małe „co nieco". Przedszkolaki śladem Kubusia Puchatka mogły skosztować słodkiego smaku miodu, a za sprawą literatury zapoznać się z misiami żyjącymi w środowisku naturalnym. Na zakończenie spotkania rozstrzygnięto rodzinny konkurs plastyczny na „Najciekawszego Misia". Wśród prac królowała ogromna różnorodność, jury ciężko było wybrać najlepsze z nich, ale w ostateczności udało się wyłonić 5 najlepszych „misiowych" prac. Był miś zrobiony ze skarpetki, z plastikowych butelek, czy z bibułkowych kuleczek.
Choć trudno w to uwierzyć w tym roku przypada 110 rocznica powstania pierwszego misia maskotki. Dzieciom trudno jest wyobrazić sobie świat bez misia, który do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych zabawek na świecie.

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,4000zł 4,5000zł
usd USD 4,0600zł 4,2600zł
usd CHF 4,5600zł 4,7100zł
usd GBP 5,0800zł 5,3000zł
czk CZK 0.1800zł 0.2000zł

Kurs z dnia: 2023-05-31

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa