czadW związku z sezonem grzewczym policjanci apelują, aby upewnić się, że przewody wentylacyjne, kominy, instalacja gazowa są sprawne. Pamiętajmy, że niesprawne przewody kominowe, piecyki i kuchenki gazowe bez atestów, uszczelnione okna i drzwi, nieprzepuszczające mrozu, zaklejone kratki wentylacyjne są poważnym zagrożeniem nie tylko dla naszego zdrowi, ale i życia.


Czad, czyli trujący tlenek węgla, powstaje podczas procesu niepełnego spalania materiałów palnych. Niewyczuwalny zmysłami człowieka, bezwonny, bezbarwny i toksyczny. Działa tak, że blokuje dostęp tlenu do organizmu. Wdychanie czadu powoduje zatrucie, silny ból głowy, wymioty, śpiączkę, a nawet śmierć.
Pamiętajmy, aby wietrzyć pomieszczenia mieszkalne i nie zatykać otworów wentylacyjnych. Jeśli w mieszkaniu będzie za mało tlenu, to w procesie spalania zamiast dwutlenku węgla, będzie wytwarzał się tlenek węgla, czyli zabójczy czad.
Warto rozważyć montaż niedrogich urządzeń – czujek, które w porę ostrzegą o niebezpieczeństwie.
Pamiętajmy o niebezpieczeństwie jakie niesie ze sobą tlenek węgla i właściwie zabezpieczmy nasze domy i mieszkania. Pozwoli to ochronić nasze życie oraz życie naszych bliskich.
podkom. Agnieszka Goguł

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.5350zł 4.5400zł
usd USD 3.7250zł 3.7350zł
czk CZK 0.1715zł 0.1730zł

Kurs z dnia: 2021-01-25

Pogoda

booked.net