437 78677W środę 17 marca przed godziną 6:00 na teren kopalni wtargnęła grupa nieuprawnionych osób, która weszła na jedną z koparek. Jak ustalili później mundurowi celem akcji było zwrócenie uwagi na zagrożenia związane ze zmianą klimatu. Na miejsce zostali skierowani policjanci z Bogatyni, Zgorzelca, Legnicy i Wrocławia. Obecny był również zespół policyjnych negocjatorów z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

W związku z tym, że maszyna na która weszli aktywiści miała ponad 30 metrów głównym zadaniem funkcjonariuszy było zabezpieczenie miejsca oraz niedopuszczenie do niebezpiecznych sytuacji. Po kilkunastu godzinach osoby zaczęły schodzić z koparki. Na szczęście nikomu nic się nie stało. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa zostali zatrzymani i przewiezieni do zgorzeleckiej komendy.
17 marca przed godziną 6:00 Dyżurny komisariatu Policji w Bogatyni otrzymał zgłoszenie o wtargnięciu na teren kopalni grupy nieuprawnionych osób, która weszła na jedną z koparek. Na miejsce natychmiast zostali skierowani bogatyńscy policjanci. Jak wynikało z ustaleń funkcjonariuszy celem akcji było zwrócenie uwagi na zagrożenia związane ze zmianą klimatu.
Do działań włączyli się funkcjonariusze ze Zgorzelca, Legnicy i Wrocławia. Został również skierowany zespół policyjnych negocjatorów z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Głównym zadaniem funkcjonariuszy było zabezpieczenie miejsca oraz niedopuszczenie do niebezpiecznych sytuacji mogących zagrozić życiu i zdrowiu osób tam przebywających.
Po kilkunastu godzinach w wyniku przeprowadzonych działań i pracy policyjnych negocjatorów osoby zaczęły schodzić z koparki. Na szczęście nikomu nic się nie stało. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa aktywiści zostali zatrzymani i przewiezieni do zgorzeleckiej komendy. Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu prowadzą czynności procesowe zmierzające do ustalenia odpowiedzialności karnej osób biorących udział w proteście.
podkom. Agnieszka Goguł

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.5400zł 4.5800zł
usd USD 3.7550zł 3.7800zł
czk CZK 0.1750zł 0.1780zł

Kurs z dnia: 2021-05-13

Pogoda

booked.net