Zarzad ZOSP RP scaledW czwartek (18.03) w Komendzie Powiatowej PSP w Zgorzelcu odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Zgorzelcu. W posiedzeniu udział wzięło 10 spośród 12 członków zarządu, w tym Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński oraz Komendant Powiatowy PSP w Zgorzelcu, mł. bryg. Artur Czułajewski.

Spotkanie, odbyło się w sposób tradycyjny z zachowaniem zasad ścisłego reżimu sanitarnego i poświęcone w głównej mierze było omówieniu i przyjęciu wytycznych w zakresie przeprowadzenia kampanii sprawozdawczo-wyborczej szczebla gminnego i powiatowego Związku OSP RP. Z uwagi na kończącą się w tym roku 5-letnią kadencję obecnego Zarządu, podjęto stosowne uchwały w zakresie składu ilościowego Zarządu Oddziału Powiatowego kadencji 2021-2025 oraz terminu zwołania V Zjazdu Powiatowego Związku OSP RP w Zgorzelcu, który ustalono na dzień 04 grudnia 2021r.
Podczas spotkania omówiono także sprawy bieżące w zakresie funkcjonowania jednostek OSP na terenie powiatu, ustalono zasady organizacji tegorocznych powiatowych obchodów Dnia Strażaka oraz XI Zawodów Sportowo-Pożarniczych jednostek OSP powiatu zgorzeleckiego.
Było to jedno z ostatnich posiedzeń Zarządu tej kadencji – skład tego Zarządu zatwierdzony został uchwałą IV Zjazdu ZOP, który odbył się 04 listopada 2016 w miejscowości Łowin, gm. Sulików. W jego skład wchodzi 10 przedstawicieli jednostek OSP z 6 Gmin Powiatu Zgorzeleckiego (na ternie których funkcjonują jednostki OSP), oraz 2 osoby reprezentujące instytucje współpracujące ze Związkiem OSP RP na szczeblu powiatu.
źr./fot: Grzegorz Fleszar

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.5400zł 4.5800zł
usd USD 3.7550zł 3.7800zł
czk CZK 0.1750zł 0.1780zł

Kurs z dnia: 2021-05-13

Pogoda

booked.net