424 79949W ręce lubańskich policjantów trafił 38- letni mężczyzna podejrzany o kradzieże m.in. kosmetyków, elektronarzędzi, zestawów kuchennych, wag, kapsułek do zmywarek z drogerii oraz sklepów na terenie Świeradowa Zdrój , Węglińca i Jeleniej Góry. Skradzione mienie sprzedawał w lombardach, oszukując ich właścicieli co do pochodzenia towaru. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży i oszustwa. Kara może być sroga, gdyż czynów tych dokonywał w warunkach recydywy.


Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu zatrzymali mieszkańca gminy Leśna, który początkiem miesiąca marca br. dokonał kradzieży kosmetyków  w jednej z drogerii na terenie Świeradowa Zdrój. Łupem złodzieja padły kosmetyki, szczoteczki elektryczne, poverbank o łącznej wartości ponad 1500 zł. Jak ustalili kryminalni skradzione rzeczy sprzedawane były w lombardach na terenie Lubania.
W toku prowadzonych czynności policjanci zabezpieczyli umowy kupna- sprzedaży przedmiotów sprzedanych przez sprawcę oraz zabezpieczyli towar. Tym razem były to m.in.  tabletki do zmywarek, słuchawki bezprzewodowe, szlifierka samochodowa, maszynki do golenia, zestawy sztućców. Towar ten został skradziony ze sklepów w Świeradowie Zdroju, Węglińcu oraz Jeleniej Górze.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego zatrzymali sprawcę kradzieży  w poniedziałek (29.03.br) na terenie gminy Leśna.  38- latek usłyszał już zarzuty kradzieży. Odpowie również za oszustwo, którego dopuścił się sprzedając skradziony towar do lombardu. Tym razem działał w warunkach recydywy i grozi mu kara do 12 lat więzienia.
 
asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.5400zł 4.5800zł
usd USD 3.7550zł 3.7800zł
czk CZK 0.1750zł 0.1780zł

Kurs z dnia: 2021-05-13

Pogoda

booked.net