sprzątanie22 kwietnia przypada Międzynarodowy Dzień Ziemi i z tej okazji mieszkańcy naszej postanowili posprzątać swoje otoczenie. Wynik zdumiewa i smuci, bo trzeba zdać sobie sprawę, że pozostawili to wszystko inni mieszkańcy. W minionym tygodniu młodsi i starsi mieszkańcy Jerzmanek, Ręczyna, Sławnikowic i Żarskiej Wsi wspólnie zebrali się by oczyścić swoje miejscowości z zalegających odpadów.

Akcje sprzątania we wcześniejszym terminie odbyły się również w Gronowie i Gozdaninie. Łącznie udało się zebrać kilkadziesiąt worków odpadów, opony, dywany, elektrośmieci itp.
Mieszkańcy wykonali również inne działania proekologiczne polegające na nasadzeniu nowych drzewek i kwiatów oraz wykoszeniu trawników. Inicjatorami akcji byli Sołtysi i Rady Sołeckie.
Wójt Piotr Machaj dziękuje wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i poświęcony czas, wspólne sprzątanie to okazja do integracji naszych lokalnych społeczności.  
Przypominamy, że w ramach obecnego systemu gospodarki odpadami na terenie gminy każdy mieszkaniec może oddać do PSZOKu dowolną ilość mebli i innych odpadów wielkogabarytowych powstałych w gospodarstwie domowym. PSZOKi znajdują się w trzech miejscowościach naszej gminy – w Żarskiej Wsi, Radomierzycach i Jerzmankach.
Jerzmanki
(UGZ)

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.5400zł 4.5800zł
usd USD 3.7550zł 3.7800zł
czk CZK 0.1750zł 0.1780zł

Kurs z dnia: 2021-05-13

Pogoda

booked.net