otwarcieW środę (8.09) odbyło się otwarcie nowej siedziby Posterunku Policji w Olszynie. Symboliczną tabliczkę upamiętniającą to wydarzenie przekazał Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinspektor Dariusz Wesołowski na ręce kierownika posterunku. W wydarzeniu uczestniczył Komendant Powiatowy Policji w Lubaniu podinspektor Piotr Pietrykowski wraz z funkcjonariuszami z posterunku.

Otwarcie uświetnili swoją obecnością przedstawiciele władz samorządowych na czele z gospodarzem terenu Burmistrzem Olszyny Leszkiem Leśko.

Wczoraj o godz. 12.00 nastąpiło otwarcie nowej siedziby Posterunku Policji w Olszynie podlegającego bezpośrednio pod Komendę Powiatową Policji w Lubaniu.
Od lat wszystkie samorządy z terenu powiatu lubańskiego wspierają policję. Również i tym razem, dzięki wsparciu samorządowców na czele z burmistrzem Olszyny Leszkiem Leśko, została zakończona i otwarta nowa siedziba Posterunku Policji w Olszynie. Inwestycja ta z pewnością przyczyni się do poprawy warunków lokalnych, w których funkcjonariusze pełnią służbę oraz najważniejszego czyli bezpieczeństwa publicznego mieszkańców miasta i gminy.
Podczas spotkania Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinspektor Dariusz Wesołowski przekazał okolicznościową tabliczkę upamiętniającą to wydarzenie kierownikowi Posterunku Policji w Olszynie młodszej aspirant Elżbiecie Gadeckiej.
W otwarciu posterunku uczestniczyli Wicestarosta Lubański Konrad Rowiński, gospodarz terenu Burmistrz Olszyny Leszek Leśko, Sekretarz Gminy Halina Białoń oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Wiesław Wypych. Przedstawiciele samorządów w krótkich przemówieniach jednoznacznie podkreślili, iż dzięki nowej siedzibie jednostki Policji, mieszkańcy będą mogli liczyć na bardziej bezpośredni i szybszy kontakt z mundurowymi. Wszystko to ma wkład w poprawę bezpieczeństwa. Jest to obiekt na miarę XXI wieku i obecnych potrzeb funkcjonariuszy, którzy będą wykonywali w nim swoje codzienne obowiązki.
asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.4710zł 4.6650zł
usd USD 3.8600zł 3.8900zł
czk CZK 0.1755zł 0.1782zł

Kurs z dnia: 2021-09-17

Pogoda

booked.net