437 103915Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu wspólnie z funkcjonariuszami z Wrocławia i Poznania zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przemyt narkotyków. Miał przy sobie niemal 100 gramów kokainy, tabletki ekstazy, marihuanę i haszysz. Mężczyźnie za przemyt i posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek prokuratora tymczasowo aresztował podejrzanego na 3 miesiące.


W walce z przestępczością narkotykową specjalizują się głównie powołane do tego celu zespoły. Ci funkcjonariusze działając operacyjnie zdobywają wiele informacji w tej tematyce. Niejednokrotnie ich wiedza o działalności w narkobiznesie wykracza poza rejon działania jednostki, dlatego kryminalni z różnych województw wymieniają się informacjami, a często również łączą swoje siły we wspólnych akcjach. Tak było i tym razem na terenie Zgorzelca. Realizacją tej sprawy zajęli się tamtejsi kryminalni wraz z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.
W wyniku podjetych działań na zgorzeleckim odcinku autostrady A4 zatrzymany został 28-letni mężczyzna poruszający się pojazdem marki Opel. Podczas przeszukania policjanci ujawnili znaczną ilość narkotyków. Wśród zabezpieczonych substancji było niemal 100 gramów kokainy, tabletki ekstazy, marihuana i haszysz. Znalezione środki zostały skierowane do laboratorium do szczegółowego badania, a mężczyzna przetransportowany do jednostki, gdzie wykonano niezbędne czynności.
Sąd na wniosek prokuratora tymczasowo aresztował podejrzanego na 3 miesiące. Za posiadanie znacznej ilości środków psychotropowych i odurzających grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
kom. Agnieszka Goguł

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.5100zł 4.6650zł
usd USD 3.8600zł 3.8900zł
czk CZK 0.1755zł 0.1782zł

Kurs z dnia: 2021-10-19

Pogoda

booked.net