437 104592Dostępność narkotyków w szczególności dla osób młodych to bardzo poważny problem, a kierujący pod wpływem środków odurzających mogą stanowić poważne zagrożenie na drodze. Narkotyki to nie tylko uzależnienie, choroby psychiczne i inne problemy zdrowotne ale również czynnik w wyniku którego powstają inne często bardzo komplikujące życie zdarzenia.

Funkcjonariusze na terenie działania KPP w Zgorzelcu celem przeciwdziałania i zwalczania przestępczości narkotykowej przeprowadzili w dniach 7-9 października 2021 roku działania pod kryptonimem „Narkotyki”. Dodatkowym celem działa było eliminowanie z ruchu kierujących pojazdami pod wpływem środków odurzających oraz alkoholu.
Podczas przeprowadzonych działań, które realizowane były zarówno w postaci posterunków kontrolnych jak i kontroli dynamicznych policjanci, skontrolowali 98 pojazdów i wylegitymowali 427 osób. W trakcie działań funkcjonariusze ujawnili 6 przypadków posiadania środków odurzających przez osoby kontrolowane oraz zatrzymali 7 kierujących nie stosujących się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Wśród skontrolowanych kierujących 2 znajdowało się pod wpływem środków odurzających, a 4 kierowało pojazdami będąc pod wpływem alkoholu. Dodatkowo w ramach prowadzonych działań funkcjonariusze dokonali zatrzymania 6 osób poszukiwanych, które ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości.
Przypominamy iż posiadanie nawet niewielkiej ilości narkotyków jest zabronione. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomani grozi za to kata do 3 lat pozbawia wolności. Sprzedaż lub nakłanianie do używania narkotyków stanowi przestępstwo za które można trafić do więzienia nawet na 10 lat.
sierż. szt. Aleksander Litwin

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.5100zł 4.6650zł
usd USD 3.8600zł 3.8900zł
czk CZK 0.1755zł 0.1782zł

Kurs z dnia: 2021-10-19

Pogoda

booked.net