uciekałDo 5 lat pozbawienia wolności grozi 42-latkowi za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Mężczyzna kierując pojazdem marki Audi zlekceważył nadawane mu sygnały świetlne i dźwiękowe i kontynuował jazdę. Po kilku godzinach został zatrzymany na terenie Bogatyni. Jak się okazało nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdów. Teraz za popełnione czyny odpowie przed sądem.


Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej komendy podjęli pościg za kierującym pojazdem marki Audi, który pomimo nadawanych mu sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie wykonał polecenia zatrzymania pojazdu. Funkcjonariusze rozpoznali kierującego, który po wjechaniu w kompleks leśny porzucił pojazd i uciekł pieszo. O całym zdarzeniu został powiadomiony dyżurny i pozostałe patrole będące w służbie.
Po kilku godzinach policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy zatrzymali uciekiniera na terenie Bogatyni. Jak się okazało 42-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.
Teraz za popełnione czyny odpowie przed sadem.
Przypominamy, że zgodnie z art. 178b Kodeksu Karnego: „Kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”.
Pamiętajmy, że jeżeli na drodze policjant wyda polecenie do zatrzymania pojazdu poprzez zastosowanie sygnałów dźwiękowych i świetlnych należy zwolnić i zatrzymać pojazd. W przeciwnym razie może nam grozić odpowiedzialność karna.
kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,5600zł 4,6900zł
usd USD 4,2200zł 4,4400zł
usd CHF 4,7100zł 4,8700zł
usd GBP 5,1900zł 5,4000zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2023-10-04

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa