SAM 0409Na zakończenie ferii (28.02), KS Piast Zawidów przy współpracy z Ośrodkiem Kultury w Zawidowie zorganizowali Turniej Młodzików (rocznik 2001-02) „Uzależnieni od piłki nożnej", w którym udział wzięły 2 drużyny Football Academy Bogatynia. W pierwszej wystąpili chłopcy z rocznika 2001-02 a w drugiej „młodzi" z rocznika 2003-04.

Zawodnicy zajęli odpowiednio 6 i 4 miejsce. Jak podkreśla ich trener Adrian Pawelczyk „Takie turnieje dają zawodnikom dużo doświadczenia i ogrania. W kilku spotkaniach można wypróbować zawodników na różnych pozycjach, co jest bardzo zalecane w futbolu dziecięcym. Chodzi o to, żeby zawodnicy nie byli przypisani do jednej pozycji. Chciałbym bardzo pochwalić drużynę złożoną z chłopców rocznika 2003-04, którzy zajęli wysokie 4 miejsce, grając z przeciwnikami o „większych" parametrach" fizycznych, jednak nie ustępowali im pod względem technicznym".
W turnieju wzięły również udział zespoły - Nysy Zgorzelec, Gelb-Weiss Goerlitz, Granicy Bogatynia, LTS Leśna oraz 2 drużyny gospodarzy. Zawody rozgrywano w sali Zespołu Szkół w Zawidowie. Drużyny zostały podzielone na dwie 4-zespołowe grupy, w którym grano systemem każdy z każdym, następnie rozegrano fazę pucharową i mecze o medale. Kolejność w grupach była następująca

o 1 miejsce Granica Bogatynia 2:3 NFV Gelb-Weiss Goerlitz

Zawodnikiem turnieju został młodzik Lukas Wesse z NFV Gelb-Weiss Goerlitz, z kolei nagroda bramkarza turnieju przypadła Damianowi Pawłowskiemu z Granicy Bogatynia.

Turniej stał na wysokim poziomie piłkarskim i organizacyjnym. Wszyscy uczestnicy otrzymali poczęstunek w postaci bułek, bananów oraz napojów. Zespoły, które znalazły się na podium otrzymały pamiątkowe medale. Puchar Mistrzów przypadł drużynie NFV Gelb-Weiss Goerlitz, która zdominowała rywalizację w turnieju. W trakcie turnieju kibice mogli skorzystać z serwisu kawowego.