Młody chemik eksperymentujeW Liceum Ogólnokształcącym im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu odbył się (11.01) III Powiatowy Konkurs Chemiczny „Młody Chemik Eksperymentuje" organizowany przez Zakład Metalurgii Chemicznej Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej i Sekcję Dydaktyki Chemii Wrocławskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Chemicznego. W konkursie wzięło udział 26 najlepszych gimnazjalistów z powiatu zgorzeleckiego, wyłonionych z eliminacji szkolnych.

 


Konkurs „Młody Chemik Eksperymentuje" to konkurs przedmiotowy, integrujący wiedzę chemiczną z innymi przedmiotami przyrodniczymi. Konkurs ma na celu rozbudzanie zainteresowania uczniów chemią, pogłębianie wiedzy chemicznej oraz doskonalenie umiejętności poznawczych. Tematem wiodącym konkursu były równowagi jonowe w roztworach wodnych.
Publiczne Gimnazjum nr 1 im. M. Kopernika z Bogatyni reprezentowało 7 uczniów z klas trzecich: M. Gurak (kl. IIIc), I. Krzyzińska (kl. IIIa), K. Książka (kl.IIIa), W. Lipowicz (kl. IIIa), D. Maciejewski (kl. IIIe), M. Milewski (kl. IIIa) i A. Mizdal (kl. IIIa).
Konkurs składał się z dwóch części. Pierwsza część – test teoretyczny, składający się z 50 zadań zamkniętych i dwóch zadań otwartych uczniowie rozwiązywali przez 90 minut. Po części teoretycznej wyłoniono 10 najlepszych finalistów, którzy wzięli udział w części drugiej - laboratoryjnej. Uczniowie Gimnazjum nr 1 im. M. Kopernika odnieśli ogromny sukces, ponieważ sześciu naszych gimnazjalistów zakwalifikowało się do części finałowej: M. Milewski, M. Gurak, K. Książka, W. Lipowicz, D. Maciejewski i I, Krzyzińska. Konkurs „Młody Chemik Eksperymentuje", jest konkursem bardzo trudnym, ponieważ materiał obowiązujący do konkursu znacznie wybiega poza podstawę programową z chemii w gimnazjum.
Po podsumowaniu wyników z pierwszej i drugiej części komisja konkursowa podała wyniki konkursu:
I miejsce zajął uczeń PG1 w Bogatyni Mateusz Milewski,
IV miejsce Marcin Gurak,
V miejsce K. Książka,
VI m. W. Lipowicz,
VII. D. Maciejewski
IX miejsce Izabela Krzyzińska.
Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy uczestnictwa i drobne upominki, natomiast laureaci (I, II i III miejsca) otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu, Urząd Miasta i Gminy Bogatynia, jak również przez anonimowych sponsorów. Marcin Gurak i Katarzyna Książka otrzymali nagrody książkowe za zajęcie IV i V miejsca.
mgr Dorota Czarnecka

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.4700zł 4.5000zł
usd USD 3.7300zł 3.7500zł
czk CZK 0.1750zł 0.1780zł

Kurs z dnia: 2021-05-14

Pogoda

booked.net