Do źródeł rzeki MiedziankiOleškiPierwszą, rowerową wycieczkę w sezonie 2017, uczestnicy grupy Bog-Tur z Bogatyni zaplanowali do źródeł rzeki Miedzianki /Oleški, która ma swoje źródło (źródła?) w Czeskich Łużyckich Górach. W piękną, słoneczną, sobotnią pogodę (1.04) duża grupa (25 osób) cyklistek i cyklistów, spragnionych turystycznej jazdy na rowerze, połączonej ze zwiedzaniem ciekawych miejsc, wyruszyła na I wycieczkę rowerową, rozpoczynając sezon 2017.

Zapraszamy do galerii

 

Tradycyjnie wyjazd spod UMiG o godzinie 10:00, wyruszyli do źródeł rzeki Miedzianki po Czeskiej stronie Oleški, wypływającej spod góry Špicak 724 m n.p.m. w Górach Izerskich (Czechy). Pojechali wzdłuż rzeki do granicy z Czechami, którą przekraczyli w Heřmanicach następnie do Dětřichova, Větrov gdzie skręcili w szutrową ścieżkę leśną. Po drodze oglądnęli dwa zbiorniki wodne, leżące na Olešce, przy drugim, kilka głazów z ciekawymi opisami, starając się trzymać nurtu rzeki pojechali do jej źródła (niektóre przekazy mówią iż jest kilka źródeł). Im dalej w las, tym gorsza droga, dlatego zmuszeni byli do zejścia z rowerów, które poprowadzili aż do źródła Oleški (ok. 500 metrów). Po oglądnięciu źródła (na ok. 650 m n p m), krótki odpoczynek, uzupełnienie płynów i jazda do domu ale inną trasą, ostro w dół przez las, świetnie utrzymaną drogą, mijali po drodze czeskich rowerzystów, pozdrawiamy się ahoj i cześć. Przejechali przez Albertice, Dětřichov, Heřmacice, wjazd do Bogatyni. Słowa podziwu dla pań, które dały radę w trudnym, górzystym terenie, jak to określiła jedna z nich, na pierwszy raz, było trudno ale bardzo fajnie.
Specjalne podziękowanie, koledze Staszkowi Turczyńskiemu za prowadzenie wycieczki oraz wytyczenie trasy, szczególnie leśną drogą.
Sławomir Kałka
Stanisław Turczyński i Stanisław Nieradko

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.5400zł 4.5800zł
usd USD 3.7550zł 3.7800zł
czk CZK 0.1750zł 0.1780zł

Kurs z dnia: 2021-05-13

Pogoda

booked.net