amazonkiTo już II edycja programu „Decydujesz, pomagamy”!

Najlepszym lokalnym projektem w Bogatyni okazał się napisany przez Bogatyńskie Stowarzyszenie „Amazonki” projekt pod tytułem: WSZYSCY BĘDZIEMY SENIORAMI

 

 

amazonki 2Projekt znalazł się w gronie wysoko ocenionych i zyskał uznanie ekspertów oraz Komisji Grantowej. A tym samym przechodzi do etapu głosowania, które rozpoczyna się w sklepach Tesco już 8 marca. Głosowanie potrwa do 4 kwietnia. Głosować będzie można w sklepie Tesco z Bogatyni jak i w Bolesławcu. Rywalizacja odbywa się z dwoma projektami z rejonu Bolesławca.


G Ł O S O W A N I E - 8 MARCA-4 KWIETNIA 2017 r.


Organizatorem Programu jest Tesco (Polska) Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Krakowie
www.tesco.pl/pomagamy

Do kogo kierowany jest projekt:

Projekt swoim zakresem obejmie grupę 200 seniorów, 200 osób młodszego pokolenia,100 osób z lokalnych stowarzyszeń. Działania projektu mają na celu zmobilizowanie seniorów do aktywnego udziału w różnych przedsięwzięciach jakie oferują lokalne stowarzyszenia, organizacje. Natomiast organizacje mają zwiększyć ofertę swoich działań i ukierunkować je na potrzeby osób starszych, w taki sposób aby mogły one być aktywne, dzięki czemu poprawi się ich komfort życia. Działania projektu mają również wpłynąć na aktywizację młodszego pokolenia, na zwiększenie
Jakie działania obejmuje projekt?

Projekt obejmuje szerokie działania aktywizacyjne osób starszych. Należą do nich:

warsztaty edukacyjne osób starszych,
propagowanie i rozwijanie ich sprawności fizycznej i intelektualnej,
edukacja z zakresu profilaktyki prozdrowotnej,
rozwijanie zainteresowań i talentów słuchaczy,
propagowanie różnorodnych form ruchu
turystykę pieszą, rowerową, ćwiczenia aerobowe, pływanie, taniec, jogę.
udział w akademii dobrych manier

Jakie są planowane rezultaty projektu?

Rezultaty projektu zostaną osiągnięte poprzez organizację:

warsztaty edukacyjne z zakresu zdrowego odżywiania,
warsztaty edukacyjne z zakresu wpływu aktywności fizycznej osób starszych na ich zdrowie i samopoczucie
pokaz sztuki jogi dla osób starszych
pokaz ćwiczeń aerobowych dla osób starszych
pokazu aeorobiku na basenie dla osób starszych
warsztaty - akademia dobrych manier

ich uwagi oraz współpracę z seniorami co prowadzi do budowania kontaktów i więzi, a także do niwelowania konfliktów międzypokoleniowych.


Dlaczego klienci Tesco powinni oddać głos właśnie na nasz projekt?

Wiemy, że osoby starsze mają wiele atutów jak: - wiedza pragmatyczna, doświadczenie życiowe, kompetencje zawodowe, kompetencje społeczne, znajomość ludzkich zachowań i sposobów postępowania z ludźmi, chęć do dzielenia się swoim doświadczeniem, wiedzą, bycia przydatnym dla innych, wolny czas, którego najczęściej mają więcej niż inni. Naszym obowiązkiem jest dbanie o ten potencjał, korzystanie z tego doświadczenia i nie dopuszczenie do zapomnienia i pozostawienia samemu sobie naszych seniorów.
Aby nasz projekt miał szansę realizacji należy na niego zagłosować, jak to zrobić:

Na czym polega głosowanie i kiedy się odbywa?

Głosowanie na nasz projekt odbywa się sklepach Tesco w Bogatyni i w Bolesławcu w dniach 08.03-04.04.2017 r. W tych dniach klienci Tesco za każdy dokonane zakupy otrzymują żeton uprawniający do głosowania. W każdym sklepie znajdują się specjalne urny do głosowania na trzy lokalne projekty. Klienci, wrzucając żeton do odpowiedniej przegrody, decydują o tym, kto otrzyma grant w danym regionie. Grant otrzymają te organizacje, które uzyskają największą liczbę głosów w każdym z mikroregionów.

Jakie są zasady otrzymania żetonu do głosowania?

Każdy Klient sieci Tesco w dniach 08.03-04.04.2017 r. otrzyma od kasjera podczas każdych zakupów (bez względu na ich kwotę) jeden żeton uprawniający do głosowania (w myśl zasady jeden paragon = jeden żeton). Nie można jednak dzielić zakupów na pojedyncze produkty lub części, aby otrzymać w ten sposób więcej żetonów.

Gdzie mogę znaleźć wyniki głosowania?

Głosowanie na lokalne projekty trwa w dniach 08.03-04.04.2017 r. Co tydzień głosy z poszczególnych sklepów są zliczane, a wyniki (suma wszystkich głosów w danym regionie) podane na stronie programu. Uwaga! Wyniki głosowania z poszczególnych tygodni będą podane również na urnach, ale są to wyniki tylko z danego sklepu. O zwycięstwie decyduje suma głosów ze wszystkich sklepów w danym regionie oddanych w czasie trwania głosowania.

Jak mogę zachęcić Klientów Tesco do oddawania głosów na mój projekt?

Każda organizacja lub grupa nieformalna może promować swój projekt wśród lokalnej społeczności i zachęcać do głosowania na wszystkich swoich kanałach komunikacji, jak strona www, media społecznościowe, w informacjach prasowych, podczas organizowanych przez siebie wydarzeń itd. Zachęcamy również, aby przeprowadzić działania promocyjne także w lokalnym sklepie Tesco. Mogą to być wydarzenia specjalnie, akcje informacyjne, plakaty, ulotki i inne. W tym celu należy skontaktować się z Kierownikiem danego sklepu i ustalić z nim szczegóły. Każda organizacja lub grupa nieformalna zakwalifikowana do etapu głosowania, która podejmie działania promocyjne (na terenie sklepu oraz poza nim) może zgłosić się do udziału w konkursie na grant za promocję.
Poradnik, jak skutecznie promować projekt, znajduje się w zakładce Dodatkowe materiały.
Szczegółowe zasady promocji na terenie sklepu znajdują się w Regulaminie.
Więcej informacji na temat konkursu na grant za promocję zostanie podanych w lutym na naszej stronie www.

Czy istnieją zasady dotyczące głosowania fair play w sklepach Tesco?

Wszystkie organizacje są zachęcane do promowania swoich działań, ale z zachowaniem zasad fair play i szacunku dla innych uczestników programu. Dlatego prosimy, aby Wasze działania były oparte na informowaniu klientów i ciekawym promowaniu swojego projektu. Działania mające znamiona uporczywego nakłaniania do głosowania, naginania zasad Regulaminu Na co mozna lub działania na szkodę innych uczestników są zabronione.
Jeżeli głosowanie pozwoli nam wygrać z dwoma projektami spoza Bogatyni to datę rozpoczęcia projektu planujemy na 1 czerwca 2017r.

 

UMiGB

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.5400zł 4.5800zł
usd USD 3.7550zł 3.7800zł
czk CZK 0.1750zł 0.1780zł

Kurs z dnia: 2021-05-13

Pogoda

booked.net