Dzień otwarty w Szkole Podstawowej nr 5 i Gimnazjum nr 3„Zaczarowany świat Juliana Tuwima" - stało się już tradycją, że wiosną każdego roku szkoła nasza organizuje Dzień Otwarty. W tym roku, 15 czerwca 2013r. w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 5 w Bogatyni oraz Gimnazjum nr 3 w Bogatyni odbył się Dzień Otwarty pod hasłem „Zaczarowany świat Juliana Tuwima". Panie dyrektor: Małgorzata Turkiewicz-Baczmańska i Urszula Sawicka przywitały zaproszonych gości, rodziców i nauczycieli.

Swoją obecnością zaszczycił nas Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia pan Andrzej Grzmielewicz.
Na początku wszyscy obejrzeli pokazały taneczne dziewcząt ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Następnie uczennice klasy I zaprezentowały utwory w języku niemieckim. Grupa dzieci z klasy III zaśpiewała piosenkę „Kukułeczka kuka". Mogliśmy również usłyszeć utwory zagrane na instrumentach muzycznych i piosenki zaśpiewane przez uczennice z koła wokalnego. Na koniec części artystycznej wszyscy obejrzeli przedstawienie teatralne pt. „Zemsta", które przygotowały uczennice z gimnazjum.
Nie sposób opisać wszystkich atrakcji, które czekały na przybyłych tego dnia w mury obu szkół. Każdy, spośród licznych propozycji, mógł wybrać coś dla siebie: dla miłośników przedmiotów ścisłych przygotowano mnóstwo różnych zagadek matematycznych. Z kolei na humanistów czekały kalambury i quizy, które wywołały uśmiech na twarzy każdego z uczniów. A dla zainteresowanych biologią i chemią, czekała między innymi praca z mikroskopem, obliczenia swojego BMI. Uczniowie mogli skorzystać z zajęć w sali językowej, gdzie odbywały się quizy i pokazy dotyczące języka angielskiego. Największą popularnością cieszyły się jednak warsztaty taneczne i plastyczno-techniczne. Najmłodsi kolorowali, wyklejali, rysowali literki z alfabetu, zwierzęta z wierszy Juliana Tuwima, tworzyli chmury marzeń i aeroplany.

Julian Tuwim napisał „Dwa szczęścia są na świecie, jedno małe - być szczęśliwym, drugie - uszczęśliwiać innych" – ten cytat towarzyszył nam przez cały dzień, towarzyszy nauczycielom podczas wprowadzania nowych form i metod pracy z uczniem, nowości powodują poszerzenie zainteresowań i zamiłowań każdego ucznia naszej szkoły, co powoduje uśmiech na ich twarzach.
Dziękujemy serdecznie wszystkim za przybycie. Było nam miło gościć rodziców i dzieci w naszych szkolnych progach. Szczególne słowa uznania kierujemy także uczniom i nauczycielom za pomoc w przygotowaniach.

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,2600zł 4,3100zł
usd USD 4,0300zł 4,0200zł
usd CHF 4,4400zł 4,5600zł
usd GBP 5,0100zł 5,0012zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2024-06-14

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa