Pieczenie ziemniaka 8W tym roku po raz trzeci grupa Bog-Tur zorganizowała wycieczkę dla milusińskich pod hasłem "Pieczenie ziemniaka". Spotkali się (21.10) o godzinie 10:00 pod bogatyńskim liceum. Mimo, że było pochmurno, a w nocy padał deszcz przyszło bardzo dużo osób ze swoimi pociechami. Podzielili się na dwie grupy i ruszyli do Jasnej Góry nad potok Wądolno.

Zapraszamy do galerii

 

Bardzo szybko dotarli na miejsce, gdzie płonęło ognisko przygotowane przez Krzysia i Agnieszkę. Na stołach czekała na dzieci kiełbaska, parówki i ciasto upieczone przez Basię i Halinkę. Starsze dzieci same zabrały się do pieczenia kiełbasek, zaś młodszym dzieciom pomagali dorośli. Miło było patrzeć jak z apetytem zajadały upieczone przez siebie kiełbaski, a dwie śliczne dziewczynki Madzia i Tosia niestety musiały zadowolić się mleczkiem. Kiedy dzieci zjadły pyszne ciasto, zostały zaproszone nad strumyk Wądolno, gdzie odbył się wyścig kaczuszek. Dzień wcześniej przygotowano potok, by przeprowadzić bardzo ciekawą konkurencję. Kolega Jasiu wykonał i zamontował dwie drewniane zapory. Każde dziecko otrzymało małą, żółtą, gumową kaczuszkę, którą wystawiło do wyścigu, który przebiegał w czterech etapach. Po czwartym etapie wygrała kaczuszka z numerem 2. Och, ile było emocji. Wszystkie dzieci i dorośli dopingowali płynącym kaczuszkom. Zwyciężczyni została nagrodzona gromkimi brawami. Po wyścigach, każde dziecko otrzymało w prezencie swoją kaczuszkę. Następnie rozpoczęły się zwody sprawnościowe przygotowane przez gimnazjalistę Szymona. Zabawa była świetna, gdyż brały w nim udział wszystkie dzieci, a nawet dorośli. Na koniec dzieci malowały kaczuszkę, którą to konkurencję przygotował dziewięcioletni Michał. W nagrodę za udział w zawodach, wszystkie dzieci zostały obdarowane słodyczami. Na koniec przyszła kolej na pieczonego ziemniaka. Ziemniaki otrzymali od pana Morawskiego, który pozwolił już trzeci raz zorganizować ognisko na swojej posesji, za co mu serdecznie dziękujemy. Pieczone ziemniaki wszystkim wybornie smakowały.
W naszym jesiennym rajdzie wzięło udział 77 osób. Był to pierwszy tak liczny rajd. Myślę, że to nie ostatni. Mimo, że nas było tak bardzo dużo, było bardzo miło i sympatycznie, za co Wam wszystkim bardzo serdecznie dziękuję.

Z. Kluczyk
Fot.: B. Otrociuk

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,4600zł 4,5900zł
usd USD 4,2200zł 4,4400zł
usd CHF 4,7100zł 4,8700zł
usd GBP 5,1900zł 5,4000zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2024-02-20

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa