wszedł a wiatrówkaKara do 12 lat pozbawienia wolności grozić może mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów z Lubania. 21- latek podejrzany jest o dokonanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Do tego zdarzenia doszło w Lubaniu w jednym ze sklepów spożywczych 23 kwietnia br. Zamaskowany mężczyzna zastraszył ekspedientkę sklepu pistoletem potocznie nazwanym wiatrówką i skradł z kasy sklepowej pieniądze.

Następnie dokonał kradzieży rozbójniczej wobec klientki sklepu. Praca operacyjna kryminalnych i zebrane dowody przestępstw wskazały, że podejrzany stanął pod zarzutem wielu czynów. Mężczyzna został już tymczasowo aresztowany.
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu, prowadzili czynności do rozboju, który zaistniał 23 kwietnia br. na terenie sklepu spożywczego w Lubaniu. Zamaskowany 21- latek, wszedł do sklepu, zastraszył ekspedientkę pistoletem wiatrówkowym, a następnie ukradł z kasy fiskalnej pieniądze. Ponadto użył przemocy wobec klientki sklepu, doprowadzając ją do bezbronności. Napastnik zabrał pokrzywdzonej portfel wraz z zawartością pieniędzy i dokumentów.
Pokrzywdzone o zdarzeniu powiadomiły Policję. Funkcjonariusze natychmiast zajęli się sprawą i w oparciu o uzyskane informacje oraz analizę monitoringu wytypowali 21-latka, jako podejrzewanego o popełnienie tego przestępstwa. Policjanci z Wydziału Kryminalnego lubańskiej komendy zatrzymali go. Kryminalni w toku czynności procesowych w lesie ujawnili plecak z zawartością pistoletu oraz portfela pokrzywdzonej.
W toku dalszych czynności kryminalni ustalili, że 21-latek, odpowiada za kradzieże i kradzieże z włamaniem między innymi do sklepu ogólnospożywczego w gminie Olszyna. Podejrzany w sumie usłyszał 9 zarzutów.
Na bazie zgromadzonych dotychczas przez policjantów materiałów, na wniosek Prokuratora sąd podjął już decyzję o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące.
W świetle obowiązujących przepisów za to przestępstwo grozić mu może kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.
asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń

 

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,6100zł 4,7300zł
usd USD 4,3400zł 4,4200zł
usd CHF 4,7200zł 4,7500zł
usd GBP 5,3500zł 5,4100zł
czk CZK 0.1985zł 0.1994zł

Kurs z dnia: 2023-01-27

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa