Międzypokoleniowy wyjazdW sobotę (11.02) uczestnicy Klubu Liderów Młodzieżowych (KLM), prowadzonego w Lubaniu przez Stowarzyszenie P-ZFST „Pogranicze”, wyruszyli na lumpeksowe zakupy do Jeleniej Góry. Kolejnym krokiem w projekcie „Moda na zero waste” były zakupy ciuchów z drugiej ręki. W sobotę grupa wraz z seniorami wyruszyła pociągiem do Jeleniej Góry, aby odwiedzić jeden z największych lumpeksów w okolicach Lubania.

Każdy miał szansę wybrać sobie, co tylko potrzebuje do swojej stylizacji. Uczestnicy podczas zakupów w „second hand” mieli za zadanie wybrać sobie ubiór do wcześniej wybranego tematu (np. randka, występ publiczny). Wybrane stylizacje posłużą im do zaprezentowania się podczas pokazu mody będącego równocześnie podsumowaniem projektu. Założeniem akcji jest ukazanie możliwości korzystania z ubrań z drugiej ręki, co jest zarówno ekologiczne, jak i tanie. Pokaz mody ma udowodnić, że można ubrać się szykownie za niewielkie pieniądze. Podczas zakupów młodzież oraz seniorzy spędzili miło czas w międzypokoleniowej atmosferze.
- „Bardzo mi się podobało, świetna atmosfera. Nasza koleżanka Olga wybrała nam na zakupy naprawdę fajny ciucholand. Było dużo stylizacji, które mogliśmy sobie wybrać do naszego pokazu mody, który odbędzie się w kwietniu. Ogólnie świetna przygoda oraz niesamowite rozpoczęcie ferii” - mówi Konrad jeden z uczestników.
Wszyscy wrócili zadowoleni i gotowi do kolejnych działań projektowych.
Dalsze postępy grupy można śledzić na profilu FB Stowarzyszenie „Pogranicze”:
www.facebook.com/Stowarzyszenie.POGRANICZE
Projekt "MODA NA ZERO WASTE" jest realizowany przez Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego "Pogranicze" w Lubaniu, z udziałem Klubu Liderów Młodzieżowych, w ramach Programu Równać Szanse Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności administrowanego przez Fundację Civis Polonus.
(UML)

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,3200zł 4,4800zł
usd USD 4,0600zł 4,2600zł
usd CHF 4,5600zł 4,7100zł
usd GBP 5,0800zł 5,3000zł
czk CZK 0.1800zł 0.2000zł

Kurs z dnia: 2023-06-09

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa