Straż MiejskaStraż Miejska w Lubaniu podsumowała swoje działania w lipcu. Jak się okazuje, pierwszy miesiąc wakacji był rekordowy, jeżeli chodzi o interwencje w sprawie "piwka pod chmurką". Strażnicy interweniowali blisko 100 razy. Straż Miejska w Lubaniu podsumowała pierwszy miesiąc wakacji.

Niestety, statystyki nie są optymistyczne, bo lipiec był rekordowym miesiącem pod względem liczby podejmowanych działań w związku ze spożywaniem alkoholu w miejscach publicznych w tym roku.

W porównaniu do statystyk z analogicznego okresu ubiegłego roku – w lipcu br. odnotowano ponad 30% wzrost liczby podejmowanych przez strażników działań związanych właśnie z tzw. piciem „pod chmurką”. Wulgarne słownictwo, zanieczyszczany teren i nieobyczajne zachowania - to w największym skrócie efekty towarzyszące wspomnianemu wykroczeniu. Zazwyczaj znani strażnikom miejskim amatorzy napojów wyskokowych mają swoje ulubione miejsca, które w zdecydowanej większości znajdują się w ścisłym i monitorowanym centrum miasta. Tak zwane „mety” są więc systematycznie kontrolowane przez patrole interwencyjne i obserwowane przez operatorów kamer. - podsumowuje lubańska Straż Miejska.
Niemalże każdego dnia strażnicy interweniowali w sprawie niemile widzianych amatorów napojów wyskokowych, szczególnie w centrum miasta. Niejednokrotnie zachowania upojonych do nieprzytomności mieszkańców gorszą i bulwersują pozostałych, o "bałaganie" po imprezie nie wspominając.  Są też sytuacje, kiedy upojenie zagraża zdrowiu i życiu samego upojonego, co kończyło się interwencją pogotowia ratunkowego.
Strażnicy reagują na zdarzenia nie tylko w trakcie codziennych patroli, ale również poprzez obsługę miejskiego monitoringu. A niezmiennie największa liczba zgłoszeń od mieszkańców dotyczy wykroczeń o charakterze społecznie uciążliwym. Od początku roku Straż Miejska przeprowadziła już ponad 360 postępowań karnych.
Straż Miejska apeluje o spędzanie wakacji zgodnie z prawem i przypomina, że za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym grozi mandat karny w wysokości 100 zł lub orzeczona przez sąd kara grzywny.
(SM./Foto:SM)

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,5600zł 4,6900zł
usd USD 4,2200zł 4,4400zł
usd CHF 4,7100zł 4,8700zł
usd GBP 5,1900zł 5,4000zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2023-10-04

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa