UratowaliZdecydowana i szybka reakcja policjantów z Lubania prawdopodobnie zapobiegła kolejnej tragedii, a mowa o działaniach podjętych w sytuacji zagrożenia życia. Nocą funkcjonariusze Policji otrzymali zgłoszenie o pożarze, do którego doszło w jednym z domów na terenie miasta. Natychmiast przystąpili do akcji i sami w trakcie pożaru wyprowadzali na zewnątrz mieszkańców.

Wśród nich znalazła się także osoba z niepełnosprawnością, która prawdopodobnie bez pomocy mundurowych, nie dałaby rady opuścić płonącego obiektu na czas. Całe zdarzenie przebiegało dynamicznie.
Sytuacja ta miała miejsce w nocy z piątku na sobotę (2/3 lutego 2024r.) na terenie powiatu lubańskiego. Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego z lubańskiej komendy powiatowej natychmiast zareagowali na zgłoszenie dotyczące pożaru budynku mieszkalnego. Po szybkim dotarciu na miejsce, od razu zauważyli niepokojące kłęby dymu wydobywające się z budynku. Ponieważ liczyła się każda sekunda, funkcjonariusze wiedzieli, że muszą działać niezwykle szybko. Ruszyli więc na pomoc mieszkańcom kamienicy i chwilę później w jednym z pomieszczeń zastali zdezorientowanego mężczyznę. Nie był on w stanie samodzielnie opuścić mieszkania z uwagi na niepełnosprawność. Mundurowi natychmiast udzielili poszkodowanemu pomocy i wynieśli go z pomieszczenia. 
Policjanci ewakuowali w bezpieczne miejsce łącznie 18 lokatorów, a następnie przeszukali wszystkie pomieszczenia, by sprawdzić, czy nikt w nich nie pozostał. Przybyli na miejsce strażacy ugasili ogień. 
Postawa lubańskich funkcjonariuszy jest przykładem odwagi, ale i świadomości noszonego munduru. Ten przykład potwierdza, że nasze motto „Pomagamy i chronimy” to nie są tyko słowa, a odpowiedzialność i poświęcenie drugiemu człowiekowi.
asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,2300zł 4,2500zł
usd USD 4,2200zł 4,4400zł
usd CHF 4,7100zł 4,8700zł
usd GBP 5,1900zł 5,4000zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2024-02-29

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa