Wizyta w Zakładzie KarnymW środę (28.02) na terenie Zakładu Karnego w Zarębie dzięki uprzejmości dyrektora mjr Mateusza Jaraczewskiego odbyło się spotkanie skazanych z poezją. Było ono także okazją do wysłuchania najznamienitszych polskich utworów. "Już po raz trzeci naszą jednostkę penitencjarną zaszczycili swoim przybyciem poeta Pan Krystian Krzysztof Jankiewicz wraz z Paniami Angeliką Felsztyńską i Wiolettą Milewską, które w wyjątkowy sposób deklamowały utwory liryczne, które wyszły spod pióra naszego Gościa.

Swoją poezję również prezentował sam autor.

Mieliśmy zaszczyt również gościć Panią Bożenę Mazowiecką - Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy i Miasta w Bogatyni, która była uczestniczką programu „The Voice of Poland Senior”. Solistka za pośrednictwem swojego głosu jak i wyśmienitego repertuaru pozwoliła zapomnieć o miejscu w którym się wszyscy znajdowaliśmy. Wybrzmiałe teksty wywarły na skazanych olbrzymie wrażenie. Można było zobaczyć wzruszenie w oczach ludzi, którzy na co dzień zgrywają wielkich „twardzieli”, odpornych na wszelkie bodźce zewnętrzne. Twórczość oraz talent naszych Gości spotkały się z wielką aprobatą zgromadzonych podczas wydarzenia skazanych, a sami artyści zostali wynagrodzeni przez publiczność gromkimi brawami. Wspomnienie dzisiejszego dnia pozostanie na długo w sercach i głowach osadzonych.
Podziękowania za pomoc należą się również Panu Pawłowi Czaplińskiemu Dyrektorowi Domu Kultury w Siekierczynie, który dzięki profesjonalnej obsłudze sprzętu studyjnego wspomógł artystów oprawą akustyczną.

 

Poeta Krystian Krzysztof Jankiewicz bardzo aktywnie promuje poezję w naszym regionie. Spotyka się także z młodzieżą aby uwrażliwić ją na piękno poezji. Tym razem spotkanie ze skazanymi dostarczyło obu stron wiele pozytywnych emocji. Jak mówi sam poeta: “
Podczas tego wydarzenia zachęcałem publiczność do tego, aby zmienili swoje życie oraz nie dali się naszemu społeczeństwu zepchnąć poza margines społeczeństwa przez popełnione błędy. Każdy z Nas jest grzeszny, i ta świadomość powinna kierować nami przy rozmowie z drugim człowiekiem. Pojechaliśmy tam podzielić się naszym czasem, słowami i występem.”- dodaje.

Tekst i zdjęcia: zespół prasowy ZK w Zarębie/red.

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,2600zł 4,3100zł
usd USD 4,0300zł 4,0200zł
usd CHF 4,4400zł 4,5600zł
usd GBP 5,0100zł 5,0012zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2024-04-17

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa