Tymczasowy areszt dla mężczyzny który dokonywał wymuszeń rozbójniczych 2Lubańscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o wymuszenia rozbójnicze. Sprawca groźbą zamachu na życie, doprowadzał pokrzywdzonych do wydania różnych sum pieniędzy. W trakcie przeszukania policjanci w mieszkaniu 28 – latka zabezpieczyli sprzęty AGD i RTV wyłudzone w systemie sprzedaży ratalnej, a także alkohol niewiadomego pochodzenia oraz pocięty, przygotowany do sprzedaży tytoń. Wobec podejrzanego zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

 


Funkcjonariusze wydziału kryminalnego wspólnie z policjantami z leśniańskiego komisariatu przy współudziale funkcjonariuszy Izby Celnej Grupy Mobilnej ze Zgorzelca, realizując sprawę związaną z wymuszeniami rozbójniczym zatrzymali 28 – letniego mężczyznę.
W związku z prowadzoną sprawą funkcjonariusze ustalili, iż podejrzany od początku bieżącego roku , groźbą zamachu na życie pokrzywdzonych zmuszał ich do wydania różnych sum pieniędzy. Do tej pory mężczyzna usłyszał pięć zarzutów w związku ze swoim przestępczymi procederemi.
W trakcie przeszukań pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych funkcjonariusze zabezpieczyli 38 litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia, 27 kg pociętego przygotowanego do sprzedaży tytoniu . Ponadto policjanci zabezpieczyli nowe sprzęty AGD i RTV, które najprawdopodobniej zostały wyłudzone w systemie sprzedaży ratalnej oraz dokumenty, którymi zatrzymany nie miał prawa rozporządzać.
Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, a także inne osoby, które mogły paść ofiarami przestępczego procederu podejrzanego. Zatrzymany za popełnione czyny odpowiedzą przed sądem. Wobec podejrzanego lubański sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.
Osoby, które mogły ucierpieć w związku z przestępczą działalnością 28 – latka proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Lubaniu nr tel 75 722 90 00 lub Komisariatem Policji w Leśnej 75 721 12 07.

 

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

PLAKAT mainpage news 

"RAZ, JESZCZE RAZ"

06.11 - 10.11.2020r.

 

Lubań

Wawel

l 

"Skąd się biorą sny?"

06.11 - 12.11.2020r.

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.5600zł 4.5801zł
usd USD 3.9500zł 3.9650zł
czk CZK 0.1673zł 0.1688zł

Kurs z dnia: 2020-11-26

Pogoda

booked.net