Obrady Rady Seniorów Miasta LubańCzwarte obrady Rady Seniorów Miasta Lubań poświęcone były działaniom pomocy społecznej i miejskim planom inwestycyjnym. Tym razem na radzie gościli dyrektorkę Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Anetę Szpytmę i zastępcę naczelnika Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Przestrzennej Urzędu Miasta Lubań Marcina Kociańskiego.

 


Sesja stała się też okazją do uhonorowania członka rady - Jadwigi Kowalik, która w Plebiscycie na Kobietę Złotego Wieku obok Teresy Nijakowskiej i Marii Śmigielskiej zdobyła wyróżnienie jako jeden z liderów społeczności lokalnej. W dalszej kolejności głos zabrali zaproszeni goście.
Dyrektorka MOPS-u, Aneta Szpytma opowiadała o działalności jednostki wspierającej potrzebujących lubanian. Przedstawiła przy tym, jak ośrodek pomaga najstarszym mieszkańcom, a jednocześnie apelowała o sygnały, jeśli ktoś zna osoby znajdujące się w ciężkiej sytuacji. Następnie wypowiadał się zastępca naczelnika z UML, Marcin Kociański. Zaprezentował zgromadzonym główne obszary działań wydziału i miejskie plany inwestycyjne na najbliższy czas.
Członków rady interesowała poruszana już wcześniej kwestia komunikacji miejskiej i ewentualnych udogodnień, które usprawniłyby korzystanie z miejskiego transportu przez seniorów. Sygnalizowano też drobniejsze potrzeby najstarszego pokolenia, które mogłyby być zaspokojone przez wydział UML. Dodatkowe ławki w przestrzeni miejskiej są przez seniorów nie tylko mile widziane ze względu na możliwość rekreacji, ale też pełnią ważną funkcję praktyczną. Pozwalają odpocząć i złapać oddech w drodze z zakupów czy spacerów, gdy dłuższe odcinki trzeba rozkładać na porcje.
Poruszano również sprawy mniejszego kalibru typu wyprowadzanie czworonogów na terenie skwerów. Urzędnik pieczołowicie udzielał wyjaśnień i zapewniał, że wydział jest otwarty na wszelkie sugestie. Na sesji dyskutowano również o bieżących sprawach porządkowych. Zauważono potrzebę stosowania monitoringu, która niekiedy hamuje zapędy lubańskich wandali. Podjęto też kwestię parkingów, a nawet nagminnego łamania przepisów drogowych przez kierowców. Seniorzy chcieliby, aby Lubań był miastem przyjaznym nie tylko dla młodych i aktywnych, ale również bezpiecznym dla najmłodszych i najstarszych.
(ŁCR)

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.550zł 4.5250zł
usd USD 3,9700zł 4,0000zł
usd CHF 4,3400zł 4,3600zł
usd GBP 5,3900zł 5,4200zł
czk CZK 0.1825zł 0.1855zł

Kurs z dnia: 2022-01-21

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa