Czerwiec w Lokalnym Inkubatorze NGO w LubaniuCzerwiec w Lokalnym Inkubatorze NGO w Lubaniu był miesiącem niezwykle pracowitym. Wraz z końcem roku szkolnego zakończyło się w ubiegłym miesiącu wiele inicjatyw. Zajęcia z języka niemieckiego zakończyła 5-osobowa grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Lubaniu, która do lutego tego roku uczyła się tego języka, głównie poprzez zabawę.

 

Dobiegły końca również konwersacje z języka niemieckiego dla grupy przedstawicieli organizacji pozarządowych. Ta 7-osobowa grupa spotykała się przez 5 ostatnich miesięcy, w każdy czwartek, aby wspólnie zagłębiać tajniki języka naszych zachodnich sąsiadów.
Skończyły się również zajęcia dla dzieci – „English For Kids". Zajęcia te gromadziły w poniedziałkowe popołudnia dzieci zainteresowane poznawaniem podstaw języka angielskiego.
Wszystkie powyższe kursy językowe były bezpłatne. Prowadził je wolontariusz z Niemiec – Luca Kupfer, który po rocznym pobycie w Polsce wraca do swojego kraju.
W czerwcu, w Inkubatorze, kontynuowane były też szkolenia z obsługi Internetu – „Latarnicy Polski Cyfrowej". Do tej pory już 22 osoby po 50 roku życia zapoznały się u nas z możliwościami oferowanymi przez Internet.

Poza tym, tak jak w poprzednich miesiącach, Inkubator wspierał organizacje z naszego regionu poprzez możliwość skorzystania z bezpłatnego wsparcia infrastrukturalnego: drukowania, kserowania, skanowania, laminowania itp. W tym celu przedstawiciele organizacji odwiedzili Inkubator aż 153 razy.
Inkubator wspierał też wiele inicjatyw podejmowanych przez różne organizacje. Udzielił m.in. wsparcia dla Stowarzyszenia Miłośników Parafii Katolickiej w Uniegoszczy przy realizacji spotkania podsumowującego projekt „Uniegoszcz – historyczna reaktywacja" w dniu 16 czerwca. Inkubator wspomagał też „Spotkania z Bukowińczykami", które miało miejsce w dniu 29 czerwca. Spotkanie to zainaugurowało projekt Fundacji Bukowińskiej „Bratnia Pomoc", zatytułowany - „Powrót do korzeni - śladami naszych Ojców na Bukowinę".

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,2600zł 4,3100zł
usd USD 4,0300zł 4,0200zł
usd CHF 4,4400zł 4,5600zł
usd GBP 5,0100zł 5,0012zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2024-05-24

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa