EDI teamMiasto Toruń po raz kolejny stanęło na wysokości zadania jako gospodarz 14. Halowych Mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce Masters EMACI Toruń 2024 przyciągając do rywalizacji ponad 4 tys. zawodników z całej Europy (40 ekip). Jednym z nich był Robert Zalewski z EDI Team Zgorzelec, który pochwalić się może niebywałym sukcesem na tych zawodach.

Oto jego relacja:
W rywalizacji na 3000 m na hali przyszło mi walczyć w pierwszej grupie z zawodnikami ze słabszymi czasami weryfikacji. Z satysfakcją wygrałem więc swoją serię, z czasem dającym mi niestety dopiero sumaryczne 9 miejsce. Aby móc myśleć o podium, w kategorii M50 wymagany jest czas bliski lub lepszy 9 min / 3km.
Jednak prawdziwa walka, jak dla mnie, zapowiadała się na 8 km, w trudnym crossie -na trasie przyległego do hali parku. Trasa była identyczna jak w ubiegłym roku, jednak do startu stanęło sporo nowych zawodników z apetytem na medale. Pogoda dopisała, było zimno ok. 7 st.C, ale słonecznie. Walka trwała do ostatniego metra. Gdyby nie mentalne nastawienie mógłbym przegrać tą rywalizację. Zawodnicy, których goniłem biegli w kolcach, więc na podbiegach bardzo mocno parli do przodu. Natomiast ja w butach mogłem im uciec dopiero na zbiegach. Nie spieszyłem się jednak z atakiem. Czekałem i wahałem się kiedy zaatakować. Były chwile zwątpienia. Decyzja jednak zapadła na przedostatnim podbiegu, aby właśnie teraz wyjść na prowadzenie. Przede mną był jeszcze ostatni podbieg. Zmobilizowałem ostatnie swoje siły i tak dobiegłem do mety zajmując wspólnie z kolegami 2 miejsce drużynowo. Powtórzyliśmy wynik z ubiegłorocznych Mistrzostw Świata w crossie i Polska ponownie zdobyła srebrny medal.
Wielkie podziękowania za wsparcie finansowe w ramach dotacji pragnę złożyć na ręce Burmistrza Miasta Zgorzelec Rafała Gronicza.
Podziękowania za wyrozumiałość i również wsparcie finansowe składam mojemu pracodawcy i wspaniałym ludziom Grażynie i Mieczysławowi Kociełowicz.
Robert Zalewski
Wszystkie wyniki dostępne są na stronie: emaci2024
Wielkie gratulacje i powodzenia w kolejnych startach!
Źródło: EDI Team Zgorzelec

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,2600zł 4,3100zł
usd USD 4,0300zł 4,0200zł
usd CHF 4,4400zł 4,5600zł
usd GBP 5,0100zł 5,0012zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2024-05-20

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa