Rafał KustoW niedzielę (20.07) zakończyły się Letnie Mistrzostwa Polski w Pływaniu 15 i 16 latków, które odbywały się na długim basenie 50-metrowym w Gliwicach i Gorzowie Wielkopolskim. Nasi znakomici bracia Robert i Rafał Kusto trzykrotnie stawali na podium Mistrzostw. Przypomnijmy, że Robert w Słowiance trzy razy wywalczył srebrny medal i tytuł Wice-Mistrza Polski, młodszy brat Rafał w Olimpijczyku zdobył dwa złota i jedno srebro, ponadto został najlepszym zawodnikiem zawodów w punktacji FINA uzyskując 1426 punkty.

Wyróżniono również specjalną nagrodą Adama Musiała trenera szkoleniowca Uczniowskiego Klubu Sportowego Orka Lubań. Gratulujemy pięknych sukcesów. Teraz przed naszymi Mistrzami wakacje i wyjazd do nadmorskiej miejscowości Dąbki, gdzie już jutro rozpoczyna się coroczny 2-tygodniowy obóz rekreacyjno-sportowy zorganizowany przez nasz klub sportowy ORKA. Życzymy wspaniałych wrażeń i dobrego wypoczynku.