Złoto i srebro dla naszych 2Super weekend ( 4-5.10.2014 ) miał zawodnik UKS Smecz Bogatynia, badmintonista – Marcin Nowak, który dla klubu oraz miasta przywiózł z Bierunia, z Krajowego Grand Prix Juniorów w Badmintonie – 2 medale. Pierwszy, złoty, wspólnie ze swoją stałą partnerką z KS Chojnik Jelenia Góra, Klaudią Sochą – zdobyli w grze mieszanej. Rozstawieni zostali z nr 2 ponieważ aktualnie zajmują 2 miejsce w krajowym rankingu.

W grupie nie mieli żadnych problemów i spokojnie wygrali 3 mecze po 2:0 w setach. Po wyjściu z grupy już nie było tak lekko. Para, Smajda - Kutacha sprawiła dużo kłopotów i mecz trwał 3 sety. Rezultat jednak dla naszej pary, 21:18 w trzecim secie i gramy w finale. Mecz finałowy zasługiwał w swoim przebiegu na to miano, ponieważ dostarczył nie lada emocji. Nasi grali przeciwko Bielińska – Parysz (oboje z Bierunia) więc cała sala kibicowała swoim dlatego nasi mieli jednego przeciwnika więcej. Mecz był bardzo wyrównany, panowie dużo grali lotek na panie i decydowało to, która z nich popełni mniej błędów. W końcówce trzeciego seta było bardzo dramatycznie ponieważ nasi przegrywali już 18:20. Miejscowi nie udźwignęli jednak wyniku i nasza para wygrała 23 : 21 !!! W ten sposób zdobyli złoto w miksta w juniorach.
W singlu Marcin był rozstawiony z nr ¾ i w grupie nie miał problemów. Przeszkody zaczęły się po wyjściu z grupy w meczu półfinałowym. Tutaj czekał na niego odwieczny rywal z Krakowa (ale bardzo dobry kolega), Mariusz Kabat. Pierwszy set gładko dla Marcina 21:6 i wydawało się że jest po meczu. W drugim secie Mariusz bierze się do roboty i wygrywa 16:21 więc w setach robi się 1:1. W trzecim secie Marcin wytrzymuje bardzo wyrównaną końcówkę i wygrywa 21:18 chociaż przegrywał 14:17. Wchodzi zatem do finału i gra przeciwko Mateuszowi Danielakowi z Piotrkowa Trybunalskiego. Mecz jest zacięty i wyrównany, lecz Marcin musi tu uznać siłę trików i zwodów Mateusza i niestety przegrywa 19:21 i 19:21 więc cały finał 0:2 w setach. Zdobywa zatem 2 miejsce i srebrny medal więc to jest i tak wielki sukces.
Po tym turnieju nasza para mikstowa ma szanse wskoczyć na 1 miejsce w rankingu krajowym a w singlu Marcin powinien też podskoczyć z aktualnie zajmowanego 10 miejsca. Należy tu również dodać, że Marcin uczy się jeszcze lepszej gry i zdobywa doświadczenie grając od tego sezonu w 2 lidze niemieckiej. Jest to drużyna SG Robur Zittau, która w zeszłym sezonie weszła do 2 ligi niemieckiej.