Medale w MP WeteranówZnakomity występ zanotowali przedstawiciele naszego regionu na Mistrzostwach Polski Weteranów w Lekkiej Atletyce, które odbyły się (27,28.06) w Toruniu. Trzyosobowa ekipa przywiozła z tej imprezy aż 7 medali! Dwa tytuły Mistrza Polski wywalczył reprezentant Pieńska, Dionizy Godos, który wygrał biegi na 200m i 300ppł, dorzucając dodatkowo tytuł Wicemistrza w biegu na 100m.

Znakomicie spisał się również przedstawiciel zgorzeleckich "Capsli", Waldemar Bader, który w znakomitym stylu wywalczył tytuł Mistrzowski w rzucie oszczepem, wyprzedzając następnego zawodnika o 5 metrów.

Pan Waldemar wywalczył jeszcze brązowy medal w pchnięciu kulą. Dwa tytuły Wicemistrzyni Polski wywalczyła debiutująca w imprezie wychowanka "OSY", Kazimiera Kocot (Jaworska), która była druga w dysku i młocie.Impreza zgromadziła ponad 400
zawodników w wieku od 35 lat. Nawiększe zainteresowanie wzbudzały starty Stanisława
Kowalskiego, który w tym roku ukończył ... 105 lat!!!
Ekipie zgorzeleckiej gorąco kibicował były działacz sekcji koszykówki K.S.Turów Ryszard Grabowski. Wyniki Mistrzostw na stronie PZWLA.