OSA na MP Jusniorów 2Daleką drogę przebyli lekkoatleci zgorzeleckiej "OSY" by walczyć o medale Mistrzostw Polski Juniorów. Tegoroczna impreza została przeprowadzona (28-30.06) w Białej Podlaskiej. Uciążliwa podróż nie przeszkodziła reprezentantom powalczyć o miejsca na podium.
W skoku wzwyż pań Kamila Gutkowska wywalczyła srebrny medal, natomiast Łukasz Ludkiewicz przybiegł na trzecim miejscu na dystansie 5000m. Nasi medaliści wykazali dużą odporność w decydujących momentach.

Sympatyczna "Gucia" wywalczyła "srebro" pokonując w pierwszej próbie wysokość 170cm, natomiast Łukasz nie załamał się po "ciosie bokserskim", który otrzymał w trakcie wcześniejszego biegu na 2000m z przeszkodami (zajął w nim 12 miejsce).
W finałowym biegu na 110ppł siódme miejsce wywalczył Michał Miśkiewicz. W imieniu zawodników i trenerów: Damian Kordasiewicz, Grzegorz Piasecki, Tomasz Szymański dziękujemy Burmistrzowi Miasta Zgorzelec, firmom za finansowe wsparcie, które umożliwia tak dalekie i kosztowne wyjazdy. Wyniki Mistrzostw na stronie PZLA.