Kapitalny występ podczas MPRewelacyjny start w Mistrzostwach Polski Juniorów w taekwondo olimpijskim odnotowali zawodnicy UKS Warrior Zgorzelec. Mistrzem Polski został Maksymilian Gołda, a wicemistrzami Filip Olszak oraz Dawid Majocha, który walczył ze złamaną kością dłoni!

Zapraszamy do galerii!

 

 

Maks w drodze do finału wygrał trzy walki, w tym dwie przed czasem! W pojedynku o tytuł Mistrza Polski w regulaminowym czasie był remis, o zwycięstwie zadecydowała dodatkowa runda, w której Maks pierwszy zdobył „złoty punkt"
Filip pojedynki eliminacyjne wygrywał w efektowny sposób w drugiej rundzie lub różnicą kilku punktów. W walce o mistrzostwo junior ze Zgorzelca rywalizował z zawodnikiem gospodarzy. Po dwóch kontrowersyjnych decyzjach sędziowski Filip ostatecznie uległ różnicą półtora punktu.
Znakomity start odnotował Dawid, który pokonał trzech rywali w eliminacjach. W walce półfinałowej doznał bolesnej kontuzji. Jednak tak naprawdę Dawidowi należą się gratulację za niesamowity hart ducha. Pomimo dużej opuchlizny dłoni (jak się okazało w szpitalu, pękła kość śródręcza) walczył w finale, w którym przegrał trzema punktami.
Debiutant w kategorii juniora Kamil Iwański wysoko wygrał pierwszy pojedynek, a kolejny przegrał minimalnie z przyszłym brązowym medalistą.
Mistrzostwa Polski Juniorów odbyły się w Swarzędzu i była to najważniejszy impreza dla zawodników w wieku 15-17 lat.
- Jestem bardzo zadowolony z wyników moich zawodników - mówi trener Wojciech Pawłowski - Dotychczasowe starty, które były przygotowaniem do tej imprezy przyniosły rewelacyjne efekty. Bardzo cieszy świetny występ Maksymiliana, który nareszcie znalazł się tam gdzie powinien być od dawna. Niewiele zabrakło Filipowi, ale ciężko walczy się z reprezentantem gospodarzy.

Wojciech Pawłowski

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.515zł 4.5300zł
usd USD 3,9600zł 3.9800zł
usd CHF 4,320zł 4,3450zł
usd GBP 5,4000zł 5,4200zł
czk CZK 0.1825zł 0.1845zł

Kurs z dnia: 2022-01-18

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa