ZSZ BogatyniaPrzy pięknej słonecznej pogodzie na tartanowym boisku przy Liceum Ogólnokształcącym rozegrane zostały Mistrzostwa Bogatyni Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Ręcznej Chłopćów. W zawodach tych uczestniczyły dwie bogatyńskie szkoły – Liceum Ogólnokształcące i Zespół Szkół Zawodowych.

Zapraszamy do galerii

 

 

Niestety, z powodu braku sali do rozgrywania zawodów w piłce ręcznej, mecze rozegrano na tartanowym boisku położonym na terenie LO w Bogatyni. Mecz dostarczył dużo emocji i charakterystycznych dal „szczypiorniaka" momentów twardej, nieustępliwej walki na każdym centymetrze boiska. Ostatecznie zwyciężyli chłopcy z „Górnika", którzy wygrali 11:9 i tym samym zostali Mistrzem Bogatyni, otrzymując za ten tytuł okazały puchar. Obie drużyny reprezentować będą gminę w Mistrzostwach Powiatu, które zostaną rozegrane dopiero w lutym 2017 na hali w Zgorzelcu.
W następnym tygodniu do gry przystąpili piłkarze, którzy rozegrali na boisku OSiR przy ul. Białogórskiej, mecz o Mistrzostwo Bogatyni Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Nożnej. Zdecydowanym faworytem byli chłopcy z „Górnika", w barwach którego w większości wystąpili zawodnicy bogatyńskiej Granicy. Chłopcy z „Ogólniaka" przystąpili jednak do tego spotkania bardzo zmobilizowani i z nastawieniem sprawienia, może nie sensacji, ale małej niespodzianki. Przez większość meczu gra toczyła się na połowie „Ogólniaka, i do przerwy wynik brzmiał 5:0. Po przerwie obraz gry uległ zmianie, ponieważ w drużynie „Górnika" doszło do kilku zmian podstawowych zawodników i chłopcy z LO zaczęli odrabiać straty jednak nie udało im się doprowadzić do remisu.
Ostateczny wynik to 6:3 dla ZSZ. Po meczu wszyscy uczestnicy byli zadowoleni ze swojej gry i postawy i zgodnie uznano, że był to mecz dwóch godnych siebie rywali i wcale nie było widać różnicy w umiejętnościach czysto piłkarskich, choć zaznaczała się lekka przewaga drużyny ZSZ. Na zakończenie uczniowie „Górnika" otrzymali puchar za Mistrzostwo Bogatyni a zespół LO pamiątkowy dyplom.
Piłka Ręczna
ZSZ Bogatynia – LO Bogatynia – 11:9
ZSZ Bogatynia – Humen Przemysław, Tarutis Dawid, Mandrykowski Jakub, Stępień Krzysztof, Stefanek Tomasz, Ciupa Dawid, Polakiewicz Krystian, Bartnicki Krzysztof, Kaniowski Rafał. Opiekun Kolek Krzysztof.
LO Bogatynia – Kowalski Jakub, Mendziuk Michał, Nych Hubert, Kubica Maciej, Jędrejek Kacper, Gudełajski Norbert, Prystupa Łukasz, Banasik Radosław. Opiekun Olek Andrzej.

Piłka Nożna
ZSZ Bogatynia – LO Bogatynia 6:3
ZSZ Bogatynia – Humen Przemysław, Stefanek Michał, Młynarczyk Arkadiusz, Stefanek Tomasz, Czap Szymon, Polakiewicz Krystian, Bartnicki Krzysztof, Kaniowski Rafał, Maciocha Dariusz, Zwoliński Oskar, Słomiak Adrian, Kościaniuk Tomasz, Gurak Bartłomiej, Hołubowicz Sebastian, Łakota Daniel. Opiekun Kolek Krzysztof.
LO Bogatynia – Kowalski Jakub, Małkiewicz Michał, Mendziuk Michał, Nych Hubert, Syposz Przemysław, Kubica Maciej, Jędrejek Kacper, Gudełąjski Norbert, Kuźniewski Ksawier, Małek Przemysław, Prystupa Łukasz, Banasik Radosław, Paliwoda Paweł, Szczepaniuk Łukasz. Opiekun Olek Andrzej.

Wojciech Mikulski

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,4000zł 4,5000zł
usd USD 4,0600zł 4,2600zł
usd CHF 4,5600zł 4,7100zł
usd GBP 5,0800zł 5,3000zł
czk CZK 0.1800zł 0.2000zł

Kurs z dnia: 2023-05-31

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa