Pływacki piknik integracyjny 3Na pływalni CSR w Zgorzelcu odbyły się (26.11) zawody pływackie zorganizowane przez zaprzyjaźnione kluby UKS Patomswim Bogatynia oraz UKS Energetyk Zgorzelec. Impreza skierowana była głównie do najmłodszych i uczestniczyło w niej 80 zawodników z rodzimych klubów i szkółek. Wydarzenie współfinansowało Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach „Programu Klub".

Zapraszamy do galerii

 


Pomimo braku pływalni już ponad pół roku najmłodsi zawodnicy z Bogatyni nie zapomnieli jak się pływa i pokazali się z bardzo dobrej strony. Nie rywalizacja jednak, a dobra zabawa była głównym celem imprezy i to zdaniem obserwatorów udało się świetnie! Niezapomnianym momentem dla najmłodszych były skoki do wody z 3-metrowej skoczni. Pokonanie lęku przed wysokością dla 6-cio letniego dziecka to bowiem nie lada wyzwanie. Najmłodsi czerpali wiele radości również z przejścia po „chodniku nawodnym", na którym poczucie równowagi okazało się niezwykle istotne.
Na zakończenie najstarsi zawodnicy wspólnie z trenerami i ratownikami zagrali mecz w waterpolo akurat w tym wypadku rywalizacja okazała się sprawą bardzo istotną.

Wszyscy biorący udział w zawodach otrzymali dyplomy, a w rocznikach starszych medale. Nie zawiedli rodzice którzy z entuzjazmem wspierali swoje pociechy dając upust emocjom.
Klub PSTOMSWIM dzięki przyznanemu dofinansowaniu zakupił wiele sprzętu treningowego. Sprzęt w postaci koszy nawodnych czy „chodnika pływającego" posłużył do zabawy i stanie się ciekawą atrakcją na kolejne lata.

Składamy wielkie podziękowania wszystkim wolontariuszom współodpowiedzialnym za organizację i przygotowanie Pikniku. Szczególnie dziękujemy Piotrowi Gruszczyńskiemu – Prezesowi CSR za możliwość „awaryjnego" zorganizowania imprezy w jego obiekcie oraz możliwość codziennych treningów najstarszej grupy zawodników. Dziękujemy również OSIR w Bogatyni za przygotowanie pamiątkowych dyplomów i medali.

Z niecierpliwością oczekujemy otwarcia remontowanej pływalni w Bogatyni, na którą już dziś zapraszamy wszystkich pływaków ze Zgorzelca.

Paweł Mielnik

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,6100zł 4,7300zł
usd USD 4,3400zł 4,4200zł
usd CHF 4,7200zł 4,7500zł
usd GBP 5,3500zł 5,4100zł
czk CZK 0.1985zł 0.1994zł

Kurs z dnia: 2023-01-27

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa