zatrzymani cudzoziemcyFunkcjonariusze z placówek Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej wylegitymowali 366 cudzoziemców i stwierdzili, że 8 z nich złamało obowiązujące w Polsce przepisy. Podczas kontroli legalności pobytu przeprowadzonych przez funkcjonariuszy z Placówek Nadodrzańskiego Oddziału SG zatrzymanych zostało 7 cudzoziemców. Obywatel Gruzji, obywatel Mołdawii i obywatel Rosji. 

Zatrzymani zostali podczas kontroli legalności pobytu, gdyż obcokrajowcy przeterminowali swój pobyt na terytorium państw Schengen, bądź nie posiadali dokumentów pobytowych, które pozwoliłyby im przekroczyć granicę i przebywać legalnie na terytorium naszego kraju.
Nielegalna podróż z rosyjską wizą
Zatrzymano także trzech Syryjczyków, którzy do Polski dostali się w sposób nielegalny, nie posiadali również żadnych dokumentów, na podstawie których mogliby legalnie przebywać w Polsce. Dodatkowo cudzoziemcy usiłowali niezgodnie z prawem przekroczyć granicę polsko-niemiecką z zamiarem udania się do innego kraju obszaru Schengen. Ponadto funkcjonariusze Straży Granicznej w paszportach Syryjczyków ujawnili wizy, które uprawniały cudzoziemców do zgodnego z prawem pobytu na terytorium Rosji.   
Z Hiszpanii do Polski
W Świecku funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili również obywatelkę Kolumbii, która autobusem rejsowym usiłowała wjechać do Polski z terytorium Niemiec. Kobieta poza paszportem nie posiadała przy sobie żadnych innych dokumentów uprawniających jej do wjazdu i pobytu w naszym kraju. Z uwagi na to, iż cudzoziemka posiadała ważny hiszpański tytuł pobytowy została pouczona o konieczności natychmiastowego powrotu do Hiszpanii.  
Planował używać podrobionego dokumentu
Ponadto w Świecku funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali obywatela Gruzji, który posiadał przy sobie podrobiony na wzór oryginalnego, bułgarski dowód osobisty z zamieszczonym w nim swoim zdjęciem lecz nową tożsamością. Cudzoziemiec został zatrzymany nie tylko za nielegalny pobyt na terytorium RP, ale także za czynienie przygotowań do posłużenia się podrobionym dokumentem.
(SG)

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,6500zł 4,6560zł
usd USD 4,5600zł 4,5900zł
usd CHF 4,6600zł 4,6800zł
usd GBP 5,4000zł 5,4300zł
czk CZK 0.1840zł 0.1860zł

Kurs z dnia: 2022-08-08

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa