Działania Alkohol i Narkotyki  na zgorzeleckich drogach2 listopada bieżącego roku policjanci zgorzeleckiej drogówki prowadzili na drogach naszego powiatu działania pod nazwą „Alkohol i Narkotyki". Głównym celem działań było eliminowanie z ruchu drogowego kierowców znajdujących się pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Policjanci zatrzymali 4 kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu. Policjanci kontrolowali stan trzeźwości kierujących oraz sprawdzali czy kierowcy nie jeżdżą pod wpływem środków odurzających.

Celem kontroli jest zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych powodowanych przez tą kategorię uczestników ruchu drogowego. Nietrzeźwość jest jednym z najistotniejszych czynników zwiększających zagrożenie bezpieczeństwa. Alkohol jest używką, która w sposób jednoznaczny wpływa negatywnie na cechy psychomotoryczne człowieka, powodując zmiany w postrzeganiu, ocenie zjawisk, sposobie i szybkości reagowania na bodźce, a tym samym przejściowo ogranicza zdolność do kierowania pojazdami. W przypadku narkotyków nawet znikoma ilość ma negatywny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów. W wyniku podjętych działań zgorzeleccy policjanci skontrolowali ponad 350 pojazdów, gdzie w 4 przypadkach kierowcy poruszali się po naszych drogach, znajdując się pod wpływem alkoholu. Podczas działań 6 kierującym ze względu na stan techniczny pojazdów, którymi się poruszali zostały zatrzymane dowody rejestracyjne.
Przypominamy!
Jazda w stanie nietrzeźwości bądź podobnie działającego środka stanowi przestępstwo zagrożonę karą pozbawienia wolności do lat 2, wysokimi grzywnami oraz zatrzymaniem prawa jazdy.

 

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,2100zł 4,2300zł
usd USD 4,0300zł 4,0200zł
usd CHF 4,4400zł 4,5600zł
usd GBP 5,0100zł 5,0012zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2024-07-19

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa