Śląskie Elizjum Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu i Instytut Piastów Śląskich zapraszają 28 października 2022 o godz. 12.30 do Miejskiego Domu Kultury na wykład „Śląskie Elizjum – Dolina Pałaców i Ogrodów”, który wygłosi ELŻBIETA KAROLINA KOCOWSKA-SIEKIERKA - Doktor nauk prawnych, historyk sztuki, grafik, Prezes zarządu Fundacji Europejskiej Kultury Prawnej.

Autorka artykułów naukowych i popularnonaukowych z zakresu prawa ochrony zabytków, prawa własności intelektualnej, prawa cywilnego i prawa administracyjnego; od 2010 r. prowadzi zajęcia dydaktyczne z tej tematyki w szkołach wyższych i na Uniwersytetach III Wieku. Współpracuje ze szkołami wyższymi oraz organizacjami pozarządowymi przy realizacji projektów edukacyjnych, naukowych i oświatowych. Świadczy usługi doradztwa prawnego z zakresu prawa administracyjnego oraz prawa własności intelektualnej.
"Opowieści ze Śląska - Fabulae ex Silesia", w ramach którego organizowany jest wykład, jest to wielowątkowy projekt finansowany przez Narodowy Instytut Wolności z programu "Nowe FIO". Całość skupia się na promowaniu regionalnej historii Śląska.
Misją Instytutu Piastów Śląskich jest prowadzenie i inicjowanie działań z zakresu promocji historii, kultury, turystyki, nauki, ekologii, świadomości obywatelskiej. W swojej działalności Instytut Piastów śląskich koncentruje się na działalności na terenie Dolnego Śląska, promując jego regionalną specyfikę i wyjątkowość w historii Polski jak i wielokulturowe dziedzictwo tego regionu. Działa także na rzecz edukacji różnych grup społecznych, także poza terenem Dolnego Śląska.
Głównymi obszarami działania są:
• Historia, kultura i promocja turystyki i dziedzictwa kulturowego, edukacja młodych.
• Edukacja ekologiczna, ochrona środowiska, ze szczególnym uwzględnieniem regionalnych aspektów, kampanie społeczne, a także działania na rzecz osób starszych i społeczności lokalnych.
• Aktywizacja seniorów, pomoc prawna, programy edukacyjne walczące z wykluczeniem cyfrowym.
Wykład współorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Zgorzelcu realizowany jest w ramach programu edukacyjno-historycznego „Widzieliśmy”.

 

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,6100zł 4,7300zł
usd USD 4,3400zł 4,4200zł
usd CHF 4,7200zł 4,7500zł
usd GBP 5,3500zł 5,4100zł
czk CZK 0.1985zł 0.1994zł

Kurs z dnia: 2023-01-27

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa