ErasmusAmbitni hotelarze z kl. 3H zgorzeleckiej „Emilki” na przełomie września i października 2022 r. udali się do południowej Francji, na wybrzeże Morza Śródziemnego, w rejon Pirenejów Wschodnich do urokliwego miasta Perpignan. Miesięczne praktyki zawodowe w tak urokliwym miejscu zapewnia udział w Projekcie ERASMUS+, dzięki któremu można rozszerzać horyzonty w krajach Unii Europejskiej, uczyć się nie tylko zawodu, ale także przebywać w multikulturowym środowisku pracy.


Na początku uczniowie wzięli udział w warsztatach podstawowej komunikacji w języku francuskim oraz szkoleniu kulturowym. Co ciekawe tutejsi pracodawcy oczekują stale uśmiechniętych i zadowolonych pracowników, brak uśmiechu na twarzy powoduje automatycznie pytania o samopoczucie. Bardzo istotny jest dress code – hotelarze pracują bezpośrednio z gośćmi – muszą wyglądać elegancko i szykownie. Po zapoznaniu się z pracodawcami i miejscem pracy rozpoczęła sie praktyka. Wszyscy hotelarze mieli możliwość zaprezentowania zdobytych wcześniej w szkole w trakcie warsztatów umiejętności baristy. Ponadto ćwiczyli obsługę konsumenta we francuskich restauracjach i kawiarniach, zapoznali się z obsługą międzynarodowego systemu rezerwacyjnego OPERA (ORS), który stosuje wiele renomowanych hoteli na całym świecie.
Wyjazdy w ramach Programu Erasmus+ dają młodzieży mnóstwo korzyści. To nie tylko praca, ale też program kulturowy. Młodzież zwiedzała Perpignan wraz z wieloma zabytkami, muzeami i Pałacem Króla Majorki. Na wycieczkę udali się do Collioure – malowniczej nadmorskiej miejscowości, gdzie morze spotyka się z Pirenejami i tworzy niezwykły krajobraz, który inspirował Picassa i Matisse’a. Ponadto w wolnym czasie podczas weekendów korzystali ze słońca na fantastycznej plaży Cannet Beach.
Zadaniem Programu Erasmus+ jest propagowanie wspólnych europejskich wartości, wspieranie integracji społecznej, zwiększanie zrozumienia międzykulturowego i wzmacnianie poczucia przynależności do społeczności, a także przeciwdziałanie radykalizacji postaw. Integracja społeczna z młodzieżą z Włoch, Niemiec, Francji podczas wspólnych spotkań na pewno wspomaga te zadania.
źródło/foto: ZSP w Zgorzelcu

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,6600zł 4,6900zł
usd USD 4,5100zł 4,5600zł
usd CHF 4,7300zł 4,7700zł
usd GBP 5,3700zł 5,4000zł
czk CZK 0.1900zł 0.1930zł

Kurs z dnia: 2022-11-25

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa