UKS Zastal 53Zgorzeleckie koszykarki UKS Basket z grupy U-15 trenujące pod okiem Piotra Pietryka sprawiły dużą niespodziankę. W sobotę 4 marca podejmując na swoim terenie drużynę SKM Zastal Zielona Góra pokonały starsze i bardziej doświadczone rywali 57:56. Mecz był wyrównany, choć po pierwszej wygranej kwarcie (19:15) na boisku zaczęły dominować przyjezdne.

Zapraszamy do Galerii!

Drugą odsłonę wygrały 13:18 zaś trzecią aż 8:14. Prawdziwe emocje zaczęły się w ostatniej ćwiartce, kiedy zgorzelczanki zaczęły grać wszystko to, czego się nauczyły nas treningach. Szybko odrobiły ośmiopunktowe straty. W ostatnich sekundach zielonogórzanki popełniły kilka fauli, które miejscowe zamieniły na punkty. Najbardziej emocjonujące były końcowe 6 sekund, kiedy przy jednopunktowym prowadzeniu UKS wyrzucał piłkę z autu. Chodziło o to, aby nie dać się sfaulować i nie wykonywać rzutów osobistych, bo to zawsze jest loteria. W przypadku dwóch niecelnych Zastal miałby szansę na szybki atak i trafienie. Nie doszło do tego, więc na po końcowej syrenie na parkiecie rozpoczęły się szaleńcze tańce radości. Po postępach widać, jak bardzo tej drużynie pomogła zmiana trenera. Przypomnijmy, że w pierwszej połowie sezonu dziewczynom zdarzały się niechlubne wpadki. Bywały mecze, które „basketki” przegrywały w stosunku 20:120. Widać jednak, że dziewczyny doceniły nowego trenera, gdyż po meczu kapitan zespołu podziękowała mu – jak sądzimy – za „całokształt” a zwłaszcza za umocnienie w wierze, że mogą grać lepiej i zwyciężać.
J.G.
Foto: GRE
UKS Basket: 57:56 [19:15, 13:18, 8:14, 17:9].
M. Niewola 24 pkt, J. Mączka 11 pkt, O. Rasławska 7 pkt, N. Królikiewicz 6 pkt, D. Oleksy 5 pkt, Z. Dorniak (kpt) 4 pkt.

Piotr Pietryk o sezonie:
Skończony sezon ligowy to był okres w którym dziewczyny musiały się zaadaptować się do nowych warunków, w tym przede wszystkim do mnie, jako nowego trenera i moich metod treningu. Widzę, że uwierzyły we mnie, bo zaczynają coraz lepiej grać i odnoszą sukcesy. Sezon był trudny również z tego powodu że gramy rocznikiem młodszym, niż inne kluby. Dokonaliśmy zburzenia starego systemu gry, weszło do niego wiele nowego. Dziewczyny się zaburzyły, co było widać po wynikach w pierwszej połowie sezonu. W drugiej już widać było poprawę, kiedy rozgrywając rewanż we Wrocławiu z wicemistrzyniami Polski grały jak równy z równym. Przegrały bo nie trafiały, ale wtedy mogłem je pochwalić. Rzecz w tym, że wreszcie zagrały zespołowo i to się mogło podobać. Dzisiaj natomiast pierwszy raz otrzepały się, zawzięły się, weszły na pressing i pokazały charakter. To dobry prognostyk na przyszły sezon. Jak mówiłem, sezon ligowy się skończył ale w najbliższej przyszłości będzie kilka okazji, żeby rozegrać przynajmniej 20 spotkań. Po świętach planujemy uczestniczyć w turnieju w kategorii kadetek. Na razie mamy potwierdzenie udziału sześciu zespołów z Polski. Potem jedziemy na turniej do Jeleniej Góry a jeszcze później na obóz, z którego udamy się na kolejny turniej w Sosnowcu. W międzyczasie młodsze pojadą do Göteborga w Szwecji. We wrześniu tradycyjnie organizujemy turniej im. Mieczysława Krajewskiego. Efektem tych przegotowań powinien być fakt, iż znowu zaczną nas szanować. Postaramy się o to, bo o ile któraś sama nie odejdzie, to w przyszłym sezonie zagramy obecnym składem, bo żadna z dziewczyn nie przekroczy wieku 15 lat. To dobrze rokuje na przyszłość.

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,2600zł 4,3100zł
usd USD 4,0300zł 4,0200zł
usd CHF 4,4400zł 4,5600zł
usd GBP 5,0100zł 5,0012zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2024-06-14

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa