Dzień EdukacjiW poniedziałek (16.10) w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych w Zgorzelcu odbył się Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej. W uroczystości udział wziął Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński, Przewodnicza Rady Powiatu Zgorzeleckiego Małgorzata Sokołowska, Wicestarosta Mirosław Fiedorowicz, Burmistrz Miasta Zgorzelec Rafał Gronicz, Zastępca Wójta Gminy Zgorzelec Marek Wolanin. 

Także dyrektorzy, komendanci i kierownicy wielu instytucji, spółek i zakładów działających na terenie powiatu zgorzeleckiego, dyrektorzy szkół oraz nauczyciele, pracownicy i uczniowie szkoły.


Wszystkich zaproszonych gości serdecznie przywitała dyrektor ZSZiL w Zgorzelcu Marta Topolnicka oraz Wicedyrektor ds. dydaktycznych Wojciech Warszawski.
Podczas uroczystości głos zabrał Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński, który podziękował pedagogom i pracownikom oświaty oraz podkreślił, jak ważna jest rola nauczycieli w wychowaniu i kształceniu nowych pokoleń.
„Pani Dyrektor, Szanowni Państwo, Drodzy Nauczyciele, Droga Młodzieży, chciałbym podziękować wszystkim, tym którzy codziennie stają przed tablicą, rozwiązują równanie trzeciego stopnia, mówią o prawach Newtona, mówią o tym, co się wydarzyło 200, 300, 400 lat temu, mówią o tym, jak położyć cegłę, czy jak podłączyć gniazdko. Z tego miejsca bardzo serdecznie chciałbym podziękować. I zawsze prosić o jeszcze. Dzisiaj jest święto, ale jutro znowu staniecie przed tablicą. Znowu będziecie uczyli nasze wszystkie, wspólne dzieci. Bo te dzieci, ta młodzież jest nasza. Kłaniam się Wam nisko i jednocześnie zazdroszczę, ponieważ macie wielki przywilej uczenia. Nie pamięta się o wodzach, nie pamięta się o bardzo wielu innych ludziach, ale nauczyciele zostają.”
W czasie uroczystości Starosta Zgorzelecki oraz Przewodnicząca Rady Powiatu Zgorzeleckiego wręczyli 17 nauczycielom oraz 7 dyrektorom jednostek, których organem prowadzącym jest powiat zgorzelecki, Nagrody Starosty z okazji Dnia Edukacji Narodowej 2023 r.
W dalszej części akademii odbyły się występy wokalne młodzieży oraz prezentacja zdjęć i historii wszystkich szkół ponadpodstawowych, których organem prowadzącym jest Powiat Zgorzelecki. Wiele nastrojowych piosenek wykonanych przez uczniów stworzyło niepowtarzalny nastrój.
O część gastronomiczną i obsługę gości zadbali uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Zgorzelcu.
(PZ/Foto:PZ)

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,4600zł 4,5900zł
usd USD 4,2200zł 4,4400zł
usd CHF 4,7100zł 4,8700zł
usd GBP 5,1900zł 5,4000zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2023-11-27

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa