Pawani 13 października w Szkole Podstawowej nr 3, 19 października w Szkole Podstawowej nr 2 i 25 października w Szkole Podstawowej nr 5 w Zgorzelcu pierwszoklasiści oficjalnie wstąpili w szeregi społeczności szkolnej. W zgorzeleckich podstawówkach powitaliśmy blisko 300 uczniów klas pierwszych. Każda ze szkół z wielkim zaangażowaniem przygotowała z tej okazji uroczystość.

W trakcie której pierwszoklasiści złożyli ślubowania i zostali pasowani na uczniów poprzez symboliczne dotknięcie ramienia wielkim ołówkiem. Uczniowie zaprezentowali dopięte na ostatni guzik programy artystyczne, recytowali wiersze i śpiewali piosenki, a ich widownią byli koledzy, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście.
W tych wyjątkowych dla maluchów chwilach obecni byli Burmistrz Miasta Zgorzelec Rafał Gronicz oraz Zastępca Burmistrza Miasta Radosław Baranowski, którzy gratulowali pierwszakom rozpoczęcia przygody ze szkołą, a kadrze pedagogicznej życzyli owocnej pracy wychowawczej i niesłabnącej satysfakcji z nauczania. Burmistrzowie, wspólnie z przedstawicielem Naturschutz Tierpark- Zoo Görlitz Zgorzelec, wręczyli pierwszoklasistom kamizelki odblaskowe, które są elementem (kolejnej po „Witaj Maluchu”*) wspólnej akcji Miasta Zgorzelec i Naturschutz Tierpark- Zoo Görlitz Zgorzelec, mającej na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci na drogach. Pierwszaków odwiedziły również maskotki z Naszego Zoo, czyli sympatyczne pandy czerwone, które chętnie pozowały do zdjęć z najmłodszym narybkiem.
Dołączamy się do życzeń powodzenia i sukcesów. Niech szkoła pomaga Wam w zdobywaniu wiedzy i niezbędnych umiejętności, ale będzie też miejscem otaczającym ciepłem, miejscem zawierania pięknych, wieloletnich przyjaźni i rozwijania pasji.
* Miasto Zgorzelec od 10 lat uczestniczy w projekcie „Witaj Maluchu!”. Dzięki temu rodzice, zgłaszający narodziny dziecka w zgorzeleckim Urzędzie Stanu Cywilnego, otrzymują bezpłatny bilet wstępu do Naszego ZOO w Görlitz. Do ukończenia 3 roku życia maluchy nie płacą za wstęp, a rodzice rejestrujący noworodki otrzymują kupon, który w ciągu pierwszych 12 miesięcy życia dziecka mogą wymienić na bezpłatny roczny bilet dla mamy lub taty. Nasze ZOO pragnie w ten sposób umożliwić rodzicom i dzieciom budowanie emocjonalnej więzi ze zwierzętami, rozbudzać zainteresowanie nimi, uczyć jak o nie dbać.
(UMZ/Foto:UMZ)

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,4600zł 4,5900zł
usd USD 4,2200zł 4,4400zł
usd CHF 4,7100zł 4,8700zł
usd GBP 5,1900zł 5,4000zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2023-12-04

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa