RadioterapiaWe wtorek (24.10) odbyło się uroczyste otwarcie nowoczesnego ośrodka radioterapii w Wielospecjalistycznym Szpitalu SP-ZOZ w Zgorzelcu, który stanowi istotny krok w leczeniu pacjentów dotkniętych chorobą nowotworową. Współorganizatorem uroczystości był powiat zgorzelecki. Parlamentarzyści, samorządowcy oraz zaproszeni goście wzięli udział w tym ważnym wydarzeniu, podkreślając znaczenie radioterapii dla osób borykających się z chorobą nowotworową.


Radioterapia odgrywa kluczową rolę w kompleksowym leczeniu pacjentów onkologicznych. Jest to nieinwazyjna metoda terapeutyczna, która polega na selektywnym napromienianiu obszarów dotkniętych nowotworem. Działanie promieniowania ma na celu niszczenie komórek nowotworowych, powstrzymywanie ich wzrostu oraz zmniejszanie objawów choroby. Radioterapia ma zastosowanie w różnych typach nowotworów i może być stosowana zarówno jako terapia pierwotna, jak i wspomagająca inne formy leczenia.
Otwarcie ośrodka radioterapii w Zgorzelcu jest niezwykle istotnym wydarzeniem dla pacjentów onkologicznych nie tylko z powiatu zgorzeleckiego, ale również z całego regionu. Nowoczesne urządzenia, które znajdują się w ośrodku, umożliwiają precyzyjne napromienianie i dostosowanie terapii do indywidualnych potrzeb pacjentów. Dzięki temu osoby dotknięte chorobą nowotworową zyskują nową nadzieję na skuteczne leczenie i poprawę jakości życia. To ważny krok naprzód w walce z chorobą nowotworową, który daje nadzieję na lepszą przyszłość dla wszystkich dotkniętych tą chorobą.
Obecność parlamentarzystów, samorządowców i zaproszonych gości podczas tego uroczystego otwarcia podkreśla wagę i znaczenie nowego ośrodka radioterapii. To doskonały przykład współpracy różnych podmiotów, które dążą do zapewnienia pacjentom najlepszej opieki medycznej i nowoczesnych metod leczenia. Inwestycja ta jest również dowodem na to, że walka z chorobą nowotworową jest priorytetem dla lokalnych władz.
Zgorzelecka radioterapia kosztowała 31 milionów złotych i została wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt dostępny obecnie na rynku – dwa akceleratory oraz tomograf.
(PZ/Foto:PZ)

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,2100zł 4,2300zł
usd USD 4,0300zł 4,0200zł
usd CHF 4,4400zł 4,5600zł
usd GBP 5,0100zł 5,0012zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2024-07-17

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa