Niecierliwy kierowcaDyżurny zgorzeleckiej komendy otrzymał zgłoszenie z którego wynikało, że zgłaszający został zaatakowany przez kierującego pojazdem marki Mercedes, który groził mu bronią. Na miejsce zostali skierowani policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zgorzeleckiej komendy. Funkcjonariusze ustalili, że zgłaszający stał w korku na jednej z ulic w Zgorzelcu, kiedy to kierujący Mercedesem zjechał na przeciwległy pas ruchu i wyprzedzał stojące samochody.

W pewnym momencie, gdy z naprzeciwka zaczęły jechać pojazdy, zrównał się ze zgłaszającym i powiedział, że chce wjechać na swoją posesję. Jednak zgłaszający nie miał możliwości manewru, wtedy napastnik wyszedł z samochodu podszedł do okna zgłaszającego i zaczął krzyczeć wymachując rękami. Po chwili wjechał na swoją posesję po czym wziął przedmiot przypominający broń i ponownie zaczął grozić zgłaszającemu przykładając przedmiot do szyby. Zgłaszający odjechał w bezpieczne miejsce czekając na przyjazd Policji.
Funkcjonariusze podczas podjętych czynności ustalili, że na szczęście broń nie jest prawdziwa, ale 42-latek ma sądowy, dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz ma w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.
42-latek trafił do zgorzeleckiej komendy, gdzie usłyszał zarzuty za kierowanie gróźb karalnych pozbawienia życia przy użyciu przedmiotu przypominającego broń palną oraz prowadzenia pojazdu pomimo sądowego zakazu i w stanie nietrzeźwości.
Mężczyzna był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji dlatego teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,4600zł 4,5900zł
usd USD 4,2200zł 4,4400zł
usd CHF 4,7100zł 4,8700zł
usd GBP 5,1900zł 5,4000zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2023-12-04

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa