DSC09381W pierwszą sobotę listopada nadnyscy parkrunnerzy mieli co świętować. Był to ich setny start w ramach cotygodniowej pętelki nad Nysą, więc ten dzień musiał mieć wyjątkową oprawę i nie mógł skończyć się na mecie porannego biegu.


Setna edycja parkrunu wystartowała tradycyjnie o godzinie 9:00 w Parku Nadnyskim. Na spotkaniu pojawiło się około 80 chętnych na wspólne bieganie, truchtanie i spacerowanie oraz kilkanaście zaangażowanych w organizację wolontariuszek i wolontariuszy. Do powiększającej się z tygodnia na tydzień społeczności dołączyli kolejni debiutanci, których ekipa zgorzeleckiej lokalizacji przywitała z szerokimi uśmiechami i wsparciem, bo parkrun Park Nadnyski to przede wszystkim integracja, luz i brak rywalizacji – nie ma limitów czasu i nikt nie jest ostatni na mecie!
Jubileuszowe spotkanie było zarazem inauguracją stałego oznakowania trasy i małej architektury, czyli projektu zrealizowanego w ramach Zgorzeleckiego Budżetu Obywatelskiego 2023. Dzięki pozyskanym środkom parkrun zyskał oznaczenia startu/mety oraz strzałki kierunkowe wzdłuż trasy, ustawiono polsko-niemiecką tablicę informacyjną, stolik, stojaki rowerowe oraz wieszaki dla uczestników.
Po biegu, przy tradycyjnej herbacie, wszyscy uzupełniali deficyt kaloryczny pysznymi wypiekami, w tym specjalnie przygotowanym na tę okazję okolicznościowym tortem.
Tego samego dnia o godzinie 16:00 w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu otwarta została wystawa fotografii Jana Toloko, który niemal od początku uwiecznia parkrunowe spotkania oraz lokalną faunę i florę. Wernisaż był jednocześnie okazją, by wspomóc Schronisko w Dłużynie Górnej – przekazując datek można było zarezerwować dla siebie wybraną fotografię, by odebrać ją po zakończeniu ekspozycji. Wystawę można oglądać w holu MDK do 14 listopada br.
#100 edycję parkrunu zakończyło III Ognisko Nadnyskie, gdzie można było poczuć klimat grupy oraz zaspokoić ciekawość, dowiadując się z pierwszej ręki czym jest sam parkrun, jak dołączyć, jak włączyć się w wolontariat.
parkrun to bezpłatne spotkania na dystansie 5 km przeznaczone dla każdego, bez względu na wiek, rezultaty czy też kondycję. Uczestniczyć można z rodziną, z pieskami, spotkać się ze znajomymi, zrobić dobry trening, podjąć nowe wyzwania lub zadebiutować i sprawdzić formę. Trasy nie trzeba przebiec, można ją też spokojnie przejść – nawet jako wolontariusz/ka. Aby wziąć udział wystarczy się jednorazowo i bezpłatnie zarejestrować: parkrun.pl/parknadnyski
(UMZ/Foto:UMZ)

 

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,4600zł 4,5900zł
usd USD 4,2200zł 4,4400zł
usd CHF 4,7100zł 4,8700zł
usd GBP 5,1900zł 5,4000zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2023-12-04

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa