Park logistycznyMLP Group kontynuuje dynamiczną rozbudowę portfela zarządzanych parków logistycznych. Ofertę nowoczesnych powierzchni magazynowych na polskim rynku poszerzy MLP Zgorzelec. Nowe centrum będzie uwzględniało najnowocześniejsze trendy panujące na rynku nieruchomości magazynowych. Dzięki realizacji tej inwestycji powstanie wiele miejsc pracy w tej części Dolnego Śląska.


Inwestycja będzie realizowana na zasadach zrównoważonego rozwoju (ESG). Na dachach montowane będą instalacje fotowoltaiczne. Dzięki elastycznemu podejściu do indywidualnych potrzeb najemców, centrum w Zgorzelcu będzie w stanie sprostać wymaganiom klientów z różnych branż.
Generalnym wykonawcą parku MLP Zgorzelec, który zostanie zlokalizowany przy ul. Sulikowskiej 4 jest firma Bremer.
MLP Zgorzelec to nowy park logistyczny, który powstanie na działce o powierzchni 11,8 hektarów, a po ukończeniu będzie oferował łącznie 50,1 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni. Powstaną trzy hale. Obiekty zostaną poddane procesowi certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent.
– Zgodnie ze strategią wszystkie nasze nowo powstające obiekty, także ten w Zgorzelcu, zostanie poddany procesowi certyfikacji BREEAM. Potwierdzi to stosowanie przez nas międzynarodowych standardów w zakresie ochrony środowiska. Tym samym oferujemy nowoczesną, wysokiej jakości powierzchnię magazynową, w pełni dostosowaną do indywidualnych potrzeb naszych najemców. Wszystkie nasze działania nakierowane są na osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2026 roku – powiedziała Agnieszka Góźdź, Członek Zarządu, Chief Development Officer, MLP Group S.A.
MLP Zgorzelec wyróżnia się doskonałą lokalizacją zapewniającą bezpośredni dostęp do międzynarodowych rynków. Do przejścia granicznego z Niemcami jest jedynie około 8 km. Jednocześnie park znajduje się zaledwie 6 km od autostrady A4 i 4 km od centrum Zgorzelca.

MLP Group pozyskał już bardzo dużego najemcę
Jeszcze w 2023 roku, przed rozpoczęciem budowy, Auto Partner, jeden z największych na rynku polskim dystrybutorów części samochodowych, wynajął 30 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni komercyjnej w ramach MLP Zgorzelec. Zgorzelec, ul. Sulikowska 4
źródłoMLP Group

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,2600zł 4,3100zł
usd USD 4,0300zł 4,0200zł
usd CHF 4,4400zł 4,5600zł
usd GBP 5,0100zł 5,0012zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2024-04-17

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa