Górnik mistrzem Dol. ŚlNa hali CSiR w Zgorzelcu (13.01) odbył się turniej finałowy Mistrzostw Dolnego Śląska szkół ponadgimnazjalnych w koszykówce chłopców. Do turnieju zakwalifikowali się mistrzowie stref czyli ZSZiL Zgorzelec, ZS nr 4 Wałbrzych, ZS Polkowice oraz ZS nr 6 Wrocław. Niestety na zawody nie dojechała szkoła z Wrocławia i każdy z zespołów miał zapewniony medal – niewiadomą pozostawało tylko jakiego koloru. W pierwszym meczu na boisku spotkały się drużyna gospodarzy i ZS z Polkowic.

Po jednostronnym pojedynku lepsi okazali się koszykarze z „Górnika" wygrywając wysoko 54:17. Zawodnicy z Polkowic wyraźnie ustępowali umiejętnościami koszykarskimi nie tylko w pierwszym meczu, gdyż w następnym przegrali z drużyną z Wałbrzycha 31:48 zajmując 3 miejsce na Dolnym Śląsku. W meczu finałowym emocji już nie brakowało. Obie drużyny miały w swoim składzie zawodników występujących w rozgrywkach ligi juniorów co gwarantowało wysoki poziom spotkania. Lepiej mecz o złoto rozpoczął „Górnik" uzyskując kilkupunktową przewagę ,ale po serii ssfauli i celnych rzutach osobistych do przerwy prowadzili już goście. Mecz się wyrównał i na prowadzenie na przemian wychodziła jedna lub druga drużyna. Ozdobą meczu był 3-puntowy rzut Michała Gryca oddany 10 m od kosza równo z syreną kończącą 3 kwartę i dający prowadzenie 44:38. W ostatnich minutach więcej zimnej krwi zachowali gospodarze i wygrali mecz 66:56 zdobywając złote medale, tytuł Mistrzów Dolnego Śląska oraz przepustkę na Mistrzostwa Polski w koszykówce. Jest to historyczne wydarzenie, bo do tej pory żadna z zgorzeleckich szkół w grach zespołowych chłopców nie osiągnęła takiego sukcesu.