Turniej Miast i GminBurmistrz Miasta Zgorzelec zaprasza wszystkich sympatyków sportu do udziału w jubileuszowej XX edycji Sportowego Turnieju Miast i Gmin - największej imprezy sportu masowego w Polsce, rozgrywanej w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich, którego szósta edycja rozpocznie się 17 i potrwa do 23 maja br.


Turniej stawia sobie za cel zachęcenie do aktywności ruchowej jak największej liczby osób, także tych, które dotychczas nie interesowały się rekreacją fizyczną, nie uprawiają sportu, nie ćwiczą codziennie. Organizatorzy chcą promować sport jako najlepszą formę spędzania wolnego czasu, zdrowego stylu życia i integracji rodzinnej. Chcą uświadamiać nieaktywnym osobom reprezentującym różne środowiska, w tym również niepełnosprawnym, jak ważne dla ich prawidłowego funkcjonowania jest systematyczne ćwiczenie i dbałość o sprawność fizyczną.
W Sportowym Turnieju Miast i Gmin startować mogą wszyscy mieszkańcy danego miasta lub gminy, m.in.: osoby dorosłe, przedszkolaki, uczniowie szkół, studenci, pracownicy działających tam firm, żołnierze, strażacy, policjanci, harcerze, wczasowicze itp. Warunkiem zaliczenia uczestnictwa w Turnieju jest czynny udział w jednej z wielu form rekreacji fizycznej: grze, sporcie indywidualnym lub zespołowym, turystyce lub innej aktywności ruchowej trwającej nieprzerwanie przez co najmniej 60 minut.
Zgorzelec od wielu lat uczestniczy w tym sportowym współzawodnictwie gmin. W 2013 roku zakończyliśmy rywalizację jako trzecia gmina na Dolnym Śląsku i szesnasta gmina w klasyfikacji ogólnopolskiej. Licząc na równie dobry wynik, także w tym roku miasto zgłosiło swój udział w turnieju, dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o włączenie do tej inicjatywy i zorganizowanie w w/w dniach turnieju sportowo - rekreacyjnego w Państwa placówkach.

Wykaz proponowanych przez Państwa imprez prosimy przekazać koordynatorowi turnieju, którym jest pani Lucyna Burczyńska, w terminie do 13 maja,
w formie elektronicznej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Sprawozdania z przebiegu imprez turniejowych prosimy przekazać koordynatorowi turnieju, w terminie do 26 maja do godz. 15.00
Regulamin Turnieju znajda Państwo na stronie internetowej: federacja.com.pl

PZ

Fot.: Jakub Purej

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,2600zł 4,3100zł
usd USD 4,0300zł 4,0200zł
usd CHF 4,4400zł 4,5600zł
usd GBP 5,0100zł 5,0012zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2024-05-24

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa