Odprawa roczna zgorzeleckiej PolicjiW sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu odbyła się odprawa roczna zgorzeleckiej Policji z udziałem kierownictwa tutejszej jednostki, przedstawicieli prokuratury, a także władz samorządowych powiatu. Przed rozpoczęciem podsumowań zwycięzcom konkursu na Najlepszego Dzielnicowego 2012 roku powiatu zgorzeleckiego zostały wręczone nagrody.

Najlepszym dzielnicowym w terenie miejskim okazał się sierżant Artur Fudala, natomiast na terenie wiejskim został aspirant Wojciech Dowgiało, któremu nagrodę wręczył Komendant Powiatowy Policji w Zgorzelcu wraz ze Starostą Zgorzeleckim Arturem Bielińskim. Komendant Powiatowy Policji w Zgorzelcu podinsp. Leszek Zagórski dokonał oceny stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie naszego powiatu w 2012 roku oraz efektów jakie osiągnęli zgorzeleccy policjanci. Ponadto przedstawił plan działań policji zgorzeleckiej na 2013 rok. Szczegółową ocenę pracy pionu kryminalnego przedstawiła mł. insp. Katarzyna Szmyt – I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu.
Prokurator Rejonowy w Zgorzelcu Dariusz Kończyk podziękował za dobre wyniki osiągane przez zgorzeleckich policjantów oraz konieczność kontynuowania dalszej współpracy. Podkreślił ważną i odpowiedzialną role policjantów podczas wykonywania czynności procesowych na miejscu zdarzeń przestępczych. Podczas odprawy zarówno Starosta jak i Burmistrz Zgorzelca zgodnie podkreślili bardzo dobre wyniki pracy osiągnięte przez zgorzeleckich policjantów w minionym roku. Wyrazili jednocześnie podziękowania za zaangażowanie zgorzeleckich funkcjonariuszy w poprawę stanu bezpieczeństwa powiatu oraz wzrost zaufania mieszkańców do Policji życząc utrzymania pozytywnych trendów w roku 2013. W odprawie wziął udział także przedstawiciel dolnośląskich policyjnych związków zawodowych kol. Robert Husak. Przedstawił informację o zmianach w kierownictwie policyjnych związków zawodowych i podejmowanych przez związek działaniach na rzecz funkcjonariuszy.

Antoni Owsiak

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,2100zł 4,2300zł
usd USD 4,0300zł 4,0200zł
usd CHF 4,4400zł 4,5600zł
usd GBP 5,0100zł 5,0012zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2024-07-17

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa